Rekordowy rok Chorwacji w turystyce

Rekordowy rok Chorwacji w turystyce Łącznie turyści wykupili w Chorwacji 80 mln noclegów, czyli o 6,9 proc. więcej w porównaniu z 2014 r. Na samo wybrzeże Chorwacji przybyło 13,1 mln turystów (wzrost o 8 proc.), którzy wykupili 76,8 mln noclegów, czyli o 6,7 proc. więcej. Na popularności zyskuje także kontynentalna część kraju - w 2015 r. odnotowała ona niemal dwukrotnie większy...
10/02/2016 06:35   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_fa783 2016-02-12 12:49   
gość_fa783 - Profil gość_fa783
Samochody w Chorwacji oczywiście można wypożyczyć ale ceny są o wiele wyższy niż w Hiszpanii lub Grecji. W 2015r. pierwszy raz odwiedziłem Chorwację, gdyż wszyscy zachwalają ten kraj się i się troszkę zawiodłem, jest drogo, komunikacja publiczna jest fatalna jak na kraj turystyczny, Chorwaci w większości są zapatrzeni w siebie i wywyższają się ponad wszystko chociaz powodów tego nie widziałem, a do tego infrastruktura turystyczna, sieć hoteli (pomijam apartamenty) wygląda jak za komuny:/ Moim zdaniem lepiej udać się do Grecji lub Hiszpanii, gdzie jest taniej, ludzie bardziej pozytywnie nastawieni do turystów a infrastruktura turystyczna na naprawdę wysokim poziomie.
To była moja subiektywna opinia, po zwiedzeniu prawie całej południowej Europy :)
jsg 2016-02-11 11:23   
jsg - Profil jsg
Samochód można wypożyczyć na miejscu i to nawet na jeden dzień, aby sobie zrobić jakąś wycieczkę czy wypad poza kurort. A do Bupapesztu można wyskoczyć na weekend w każdej chwili.
banan86 2016-02-11 08:49   
banan86 - Profil banan86
No ale zawsze podróż samochodem to jest strata czasu, co najmniej 3 dni.

Miejmy nadzieje, że faktycznie połączenie Lotu poprawi dostępność Chorwacji
gość_2d869 2016-02-10 16:50   
gość_2d869 - Profil gość_2d869
Samochodem do Chorwacji można jechać, ale nie nonstop. Mozna jazdę rozłożyć na trzy dni. Na przykład jeden dzień dojechać do Budapesztu, drugi dzień go zwiedzić, a trzeci dalej do Chorwacji.
gość_a3047 2016-02-10 14:19   
gość_a3047 - Profil gość_a3047
Hmm - zgadzając się z adam380 i pawwoj chciałbym nadmienić że na świecie istnieją wypożyczalnie samochodów. W Chorwacji ich nie ma?
pawwoj 2016-02-10 11:40   
pawwoj - Profil pawwoj
Auto na miejscu to wszędzie jest komfort - pozostaje kwestia dojazdu (+/- każdego z tych rozwiązań). Z Polski było trochę połączeń rejsowych do Chorwacji (a i tak w zeszłym roku, już po ich zamknięciu, był wzrost) + w tym roku LO też będzie latał, czartery też latają - nie w tym na pewno leży problem.
adam380 2016-02-10 11:09   
adam380 - Profil adam380
Jednak auto w Chorwacji to nieporównywalna wygoda. Mogę wyruszyć gdziekolwiek chce i nie muszę być uzależniony od komunikacji miejskiej, tudzież międzymiastowej. Do marketu da się dojechać itd. Gdyby nie samochód, wątpię czy chciałoby mi się jechać na wycieczkę z okolic Splitu do Dubrownika autokarem. A tak po drodze jeszcze się coś zobaczyło.
No i samochód jest dużo tańszy w przeliczeniu na kilka osób. Nie czarujmy się, większość Polaków jeździ do Chorwacji na kwatery i zabiera stąd dość dużo rzeczy, których w samolocie by z pewnością nie przewieźli.
banan86 2016-02-10 09:03   
banan86 - Profil banan86
Z pewnością byłoby o wiele gdyby istniały jakieś sensowne połączenia lotnicze z Polski. A tak to niestety trzeba jechać do Berlina....

I nie mówcie mi że "można dojechać samochodem" bo nie każdy ma samochód i nie każdy ma ochotę spędzać w nim kilkadziesiąt godzin czasu!! Dla mnie urlop ma być wypoczynkiem a nie katorgą gdzie 3-4 dni CENNEGO urlopu marnuję na sam dojazd
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy