Bliżej Świata: Ateny nie tylko antyczne

Bliżej Świata: Ateny nie tylko antyczne Niewiele jest w Europie miejsc starszych i ważniejszych historycznie niż Ateny. Najstarsze źródła wspominające o tym mieście pochodzą sprzed ok. 3,5 tys. lat, ale powszechnie uważa się, że teren miasta był zamieszkany znacznie wcześniej.Ateny antyczneAteny odrodzoneAteny kontrkulturoweinformacje praktyczneOd ok. 150 lat Ateny powoli odzyskują swój blask, po tym, jak...
23/07/2016 15:45   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_92b13 2016-07-29 20:34   
gość_92b13 - Profil gość_92b13
Wróciłem w tym tygodniu, mam mieszane odczucia. Nie potrafię jednoznacznie określić tego miasta. Skrajności trochę napierają na siebie. Mamy świetnie utrzymane główne atrakcje zadbana, uporządkowane, ale wystarczy wejść w jakąś boczną uliczkę i jest czasami bardzo nieciekawie. Mam wrażenie, że to miasto teochę straconych szans, przez lata nie potrafili stworzyć/wybudować nowych atrakcji turystycznych tak by zatrzymać turystów na dłużej, tak by nie jechali dalej po wdrapaniu się na Akropol. Tutaj za przykład spokojnie można podać Barcelonę czy Lizbonę. Generalnie polecam bo jest inne z dobrą grecką kuchnią, tramwajem można dostać się nad jedną z wielu plaż.
Odnosząc sie do poprzedniego wpisu, Ateny te w granicach administracyjnych są nieduże, a wszystkie atrakcje można spokojnie zwiedzić na piechotę, ale już aglomeracja ciągnie się i ciągnie, widać to na mapach google.
gość_23a45 2016-07-28 09:56   
gość_23a45 - Profil gość_23a45
Miasto jest niewielkie??? Nie powiedziałbym. Ateny są molochem, nawet w centrum trzeba się sporo nachodzić między głównymi atrakcjami, często też pod górę.
gość_0a293 2016-07-23 22:37   
gość_0a293 - Profil gość_0a293
Pan redaktor zapomnial napisac, iz z Krakowa bezposredonio do Aten lata Aegean...
lysypiotr76 2016-07-23 20:28   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Panie Dominiku . Z Polski do Aten latamy nie tylko z Warszawy i Modlina !!! Również Kraków ( Aegean ) sezonowo .
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy