Historyczne rekordy w Krakowie

Historyczne rekordy w Krakowie O 19 proc. wzrosła również liczba operacji lotniczych (3 576).W minionym miesiącu loty do Mediolanu-Malpensy zainaugurował easyJet, a do Manchesteru poleciał jet2.comWażnym wydarzeniem, którego gospodarzem był Kraków Airport, było Routes Europe 2016.- Delegaci byli pod wrażeniem zarówno miasta jak i sprawnej organizacji przedsięwzięcia. Mam nadzieję, że ponad 50...
04/05/2016 13:42   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
lysypiotr76 2016-06-01 21:09   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
!!!!!!!!!!!!!! KELO - za maj na plusie 457542 (17 % ) . Dobry wynik . Gratulacje !!!!!!!!!!!!!!!!
gość_db82d 2016-05-09 17:40   
gość_db82d - Profil gość_db82d
do lysypiotr76 ! tak i odnosząc sie do twojego l;inka - KRK stoi pod murem???
Prysły marzenia i rzeczywistość ze strachem spogląda w oczy. Jeszcze tylko troszeczkę potrzeba a lądując w KRK będziemy narażali swoje życie z powodu fatalnego stanu pasa.
gość_e3aef 2016-05-09 11:12   
gość_e3aef - Profil gość_e3aef
Najprawdopodobnie wczoraj Balice pobiły rekord dobowy może nawet przekroczyły 18.000 pasażerów
lysypiotr76 2016-05-08 00:42   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Spytam wprost . Albo pas , albo zamkną lotnisko ? zobacz link
lysypiotr76 2016-05-07 23:43   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Nie jestem tak dobrze zorientowany w tematach krakowskich . Znalazłem artykuł z którego wynika że nowa droga startowa musi ? być wybudowana do 2017 roku . To czasu mało , wręcz za mało . zobacz link
invicta 2016-05-06 21:26   
invicta - Profil invicta
lysypiotr, to dobrze, palenie szkodzi ;)
misiok 2016-05-06 20:20   
misiok - Profil misiok
Kelo, przyłączam się do wpisu Invicta :)
lysypiotr76 2016-05-06 16:10   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Kelo - Invicta - Nikt chyba nie sądzi że KRK nie podoła Chyba każda , największa impreza może odbyć się i w KRK i w WAW. Te miasta logistycznie są do tego przygotowane .Koniec . Kropka. No , znajdą się nawiedzeni ( przy okazji NIE PALĘ !!!!!). A pas starczy . Lotowskie Dreamlinery lądowały.
invicta 2016-05-06 13:31   
invicta - Profil invicta
Kelo, szacun, że chciało Ci się w taki sposób odpowiedzieć na zaczepkę trolla hejtera. Dla mnie nie był wart odpisywania, bo o to mu chodziło. Ale nie spodziewał sie, że ktoś tak merytorycznie do tego podejdzie i wytrąci wszelkie RACJONALNE argumenty z ręki.
PS. sprawa rzeczywiście marginalna, ale zżera mnie zwykła ciekawość, cóż to za chartery do KTW przylecą z okazji ŚDM? Na El Al przecież nie ma co liczyć ;). A jeśli samoloty przylatują i odlatują, to przecież miejsca na płycie w KRK jest w bród :). Nikt normalny nie postawi samolotu na tydzień czy dwa.
Kelo 2016-05-06 13:22   
Kelo - Profil Kelo
gość_537f7: Widziałem projekt tej nowe wieży w Pyrzowicach, którą się planuje. Wiadomo, że musi być jeszcze wyższa, bo przecież macie bardzo oddalony ten nowy pas. Nigdzie nie pisałem, że powstająca w Krakowie jest najwyższa, tylko że tyle i tyle pięter dostosowana będzie do planowanego pasa i nowa spełniająca wszystkie standardy. Myślisz, że im wyższa wieża tym lepsza i linie przylecą tu a nie tam :D?, pod każde lotnisko i jego pas musi być wieża dostosowana... Teraz ciekawostki przyrodnicze: Pas jest i będzie największy w Warszawie, a w Pyrzowicach macie taki co Rzeszów i ani cm więcej, nawet po opcji przedłużenia którą mądrze zarząd zostawił jakby co nie będzie najdłuższy w PL :P >ciekawostka dwa z serii S-F Żadnych wiosek w KRK nie trzeba wysiedlać, bo jest miejsce po drugiej stronie wojska na kilkukrotnie większą infrę niż tą w obecnym miejscu, 2 pas też się zmieści równoległy po zamknięciu wojska zachowując 1035m wymagane do prowadzenia startów i lądowań jednocześnie przy ograniczonej widoczności (konwencja Chicagowska). Ciekawostka kolejna> nigdy w regionach nie będzie potrzeby na dwa. Reasumując, to że macie tyle miejsca to plus, przyda się teraz przy projekcie cargo city czy jakby trzeba dobudować terminal kiedyś ale aż taka powierzchnia nie zostanie wykorzystane nigdy, bo prędzej teleportację wymyślą niż w Pyrzowicach czy Balicach będzie taki ruch. Przecież nikt nie chce robić CPL w Pyrzowicach, a tylko w ten sposób można by ten teren wykorzystać. Żaden rząd tego nie proponował ani nie proponuje !!! podkreślam ŻADEN, Ż-A-D-E-N XD Jakie to ma znaczenie, że jakiś czarter na ŚDM raz za naszego życia wyląduje tu czy tam haha :D Co jest lepiej mieć wszystkie linie do latania po Europie, po kilka razy dziennie, czy raz do roku 777 EL AL. Pas można by budować nawet i 5000m tylko po co i dla kogo skoro to nie jest port przesiadkowy z A380 śmigającymi tam i z powrotem, a na Emirates do Dubaju czy Delte za parę lat do NY starczy 2800m. Cargo w Krakowie się nie planuje to 3200 zbędne. Generalnie długość pasa taka została przedstawiona, ponieważ w całości leży na gruntach lotniska, a trzeba w miarę szybko wybudować, bez zabawy w dokupywanie gruntów i scalanie drobnych działek to można zrobić później i wydłużyć gdyby za XX lat była konieczność. Jeśli błędy w komentarzu jakieś to przepraszam bo wychodzę z domu to nie spr teraz. pozdro
gość_537f7 2016-05-06 11:39   
gość_537f7 - Profil gość_537f7
do misiok ! Racja - No niestety na ilość operatorów to nie mamy wpływu. Ale nie wiedzieć czemu lotnisko, które do niedawna było reklamowane jako najtańsze w Polsce do operacji nie potrafi przyciągnąć linii tradycyjnych ??? Czy jest to celowo blokowane czy inny czynnik - bo nikt mi nie powie, że to brak potencjału. Jak może nie być potencjału w najludniejszym rejonie Polski do latania. Wszak mieszka tu więcej ludzi niż w Czechach, czy Słowacji tylko stworzyć trzeba połączenia - ale tego niestety nie widać ! W tym cały problem tego lotniska, że zawsze było dyskryminowane przez LOT ostatnio LH i Zarząd nic w tym zakresie nie robi lub nie chce robić?
gość_065db 2016-05-06 11:34   
gość_065db - Profil gość_065db
Ja nie rozumiem po co te wojenki krakowsko-katowickie.W normalnie funkcjonujacym kraju te dwie aglomeracje mialyby jedno lotnisko gdzies posrodku miedzy Krakowem,a Katowicami.Byloby one polaczone autostrada i koleja.Na stacji moglyby zatrzymywac sie wszystkie rodzaje pociagow,a my zamiast skakac sobie do oczu zastanawialibysmy sie czy juz czy za troche dogonimy Warszawe.
Najbardzie znane u nas takie lotnisko to Kolonia-Bonn ktore obsluguje wiecej pasazerow niz Warszawa.Za pieniadze wpakowane w Krakow i Katowice moglibysmy mic naprawde duzy MPL z prawdziwegi zdarzenia,ktory na dzien dzisiejszy obslugiwalby mysle okolo 8mln.Pax.Niestety lokalne ambicje nie pozwalaja na racjonalne myslenie.
rafciooo77 2016-05-06 10:52   
rafciooo77 - Profil rafciooo77
Jak KRK może być reklamowany jako alternatywa dla WAW? Przecież jest jeden właściciel tych lotnisk czyli PPL.
misiok 2016-05-06 10:11   
misiok - Profil misiok
@gość_537f7 - taa, u nas w Ameryce wszystko największe, najlepsze...
chyba Ty się nieco spinasz, bo może i mamy wszystko w Katowicach oprócz jednego - nie ma u nas linii tradycyjnych, które są w Krakowie. :)
gość_537f7 2016-05-06 08:59   
gość_537f7 - Profil gość_537f7
znowu Kelo spina pośladki! Wieża w KTW jest i będzie największa - oczywiście ta którą zaczną budować. Kod 4 E mają i będą mieć tylko KTW oprócz WAW . Infrastruktura jest i będzie największa w KTW terminal i ich ilość jest większa w KTW a o cargo nie wspomnę. Pas jest i będzie największy w KTW bo z myślą o jego dalszym wydłużeniu go robili w KRK zapomnijcie nawet o 3000 m. teren wokół lotniska w KTW jest i będzie największy do dalszej rozbudowy w miarę potrzeby czego niestety w KRK nie macie i nie będziecie mieli nigdy - no chyba, że sąsiednie wsie wysiedlicie! Poza tym bez pasażerów ze Śląska to KRK byłby na poziomie Szczecina - nie ubliżając mieszkańcom Szczecina
Cieszcie się, że istnieje A4 dlatego dogodny dojazd ze Śląska i wielość kierunków pozwalają Wam na dobre funkcjonowanie bo do jakości to pozostaje dużo do życzenia.
ŚDM zweryfikują wasze zapędy bo i tak większość z charterów będzie lądować w KTW z wiadomych względów - po prostu KRK nie wytrzyma tego ruchu i nie ma gdzie samolotów pomieścić, chyba, że na poboczu A4
gość_b1b88 2016-05-05 22:59   
gość_b1b88 - Profil gość_b1b88
Wyrazy uznania dla prezesa Pamuły za to co osiągnął. Nie mam niestety żadnych wątpliwości, że wraz z wyrzuceniem go KRK stracił ogromnie.
lysypiotr76 2016-05-05 19:59   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
invicta Sorry Nie dodałem że druga część dla gości Proszę o wybaczenie .
invicta 2016-05-05 19:56   
invicta - Profil invicta
@lysypiotr, czy Ty coś palisz? Ja się w ogóle WAW nie zajmuję, w ogóle jaka konkurencja?? U Kelo też nic o tym nie widziałam. My o niebie, Ty o chlebie...
PS. widzę, że doszły jakieś posty gości, ale skieruj sobie do nich swoje halucynacje :x
lysypiotr76 2016-05-05 18:46   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Invicta i Kelo - Jednego mogę Wam pogratulować . Miłości do KRK. Ale do WAW na konkurencje jesteście za mali. Nie macie szans. Ani dziś ani jutro ani.............za tysiąc lat ha ha.
invicta 2016-05-05 17:45   
invicta - Profil invicta
@Kelo, nowa wieża PAŻP w Balicach będzie jednak mieć 9 pięter ;). Tu cytat z jednego z artykułów:
Budowla ma już sześć pięter i na tym jej wznoszenie - według pierwszych założeń - miało się skończyć. - Początkowo zakładaliśmy, że wieża będzie o trzy piętra niższa, ale gdy MPL przedstawił plany budowy nowego pasa startowego, zmieniliśmy projekt. Potem nie moglibyśmy dobudować dodatkowych kondygnacji, a bez nich kontrolerzy nie widzieliby końcówki planowanego pasa - wyjaśnia Wojciech Lech.

No i rewelacja dnia - Pamuła wraca. Został powołany do Rady Nadzorczej.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy