Strefa wolnocłowa w Łodzi

Strefa wolnocłowa w Łodzi Port Lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta dołączył do grona międzynarodowych lotnisk, które posiadają składy wolnocłowe. W strefie można kupować niektóre towary bez podatku akcyzowego i VAT. Skład został ustanowiony decyzją ministra finansów, za zgodą ministra gospodarki, w międzynarodowym terminalu pasażerskim nr 2 (hala odlotów) na powierzchni 1000 metrów...
22/01/2009 20:01   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
paolo-79 2009-01-23 23:42   
paolo-79 - Profil paolo-79
OT Komentarz moderatora: mod-1
marian 2009-01-23 23:42   
marian - Profil marian
gosciu ldz: wg, ciebie tylko plebs lata FR? proponuje przemyslec 2 razy cos, zanim napiszesz nastepnego posta... sorry modelu, ale na priv to raczej wyslac tego nie moge...
gosc_ 2009-01-23 22:02   
gosc_ - Profil gosc_
Pan Pasazer czepia się biednej Łodzi, a sam, będąc z bogatej Warszawy, lata Ryanair'em, lol i wielka żałość :)

Mam nadzieję, że moderator zaakceptuje ten post.
emes 2009-01-23 15:17   
emes - Profil emes
Pasazer: ale czy byl przypadek, ze touroperator otworzyl jakis kierunk z Lodzi i on sie nie sprzedal? Nie! Poczekajmy, zoabczysz, ze czarter do Hiszpanii czy Portugalii jest kwestia czasu. Co do FR to sprawa jest troche bardziej zlozona, ale o tym na innym watku. Coz z tego, ze ludzie kupuja tanie loty/wycieczki skoro takie sa im oferowane. Pozostaje przy swoim zdaniu. Lodz ma potencjal (moze nie najwyzszy porownuja co do WAW, KRK czy POZ) i zobaczysz w przyszlosci, ze polaczenia sie beda rozwijac.
humbak 2009-01-23 14:15   
humbak - Profil humbak
Ojejeje, jaka tu burzliwa dysputa!!!! :o)
emes 2009-01-23 12:57   
emes - Profil emes
Twoja wyliczanka dokladnie potwierdza moje wczesniejsze slowa. Lodz nie istniala jako lotnisko w swiadomosci ludzkiej, a te wszystkie porty, ktore wymieniles - tak. I teraz Lodz nadrabia zaleglosci. Jeszcze dwa lata temu Rainbow Tours nie widzial mozliwosci czarterow z Lodzi. Teraz lataja. A co do tego lotniska to sie przejezyczylem, wiem, ze to biura podrozy decyduja. Moje wnioski: liczba czarterow wzrasta z roku na rok i ten trend sie utrzyma i pokazuje to potencjal Lodzi.
emes 2009-01-23 12:19   
emes - Profil emes
pasazer: skoro idziesz w te liczby to ok. Jezeli ktos zarabia 1500PLN na m-c (a takich ludzi jest sporo) a ma jeszcze np dwoje dzieci to taki wyjazd jest dla tej rodzinny sporym wydatkiem (choc ja wiem, ze ta wycieczka nie moze juz mniej kosztowac). Czyli ci ludzie uwazaja, ze to jest drogo. Jezeli uwazasz, ze potencjal Lodzi jest niski jesli chodzi o turystyczne wyjazdy wakacyjne to powinienes odniesc sie do liczby lodzian latajacych na wakacje z innych polskich lotnisk. Wtedy bedziesz mial calkowity obraz. Rozumiem, ze uwazasz, ze mlode lotnisko (nie zakorzenione w swiadomosci potencjalnych pasazerow) powinno rozpoczac dzialalnosc od drogich wycieczek z zaporowymi dla niektorych cenami i to zapewni mu rozwoj. Nie, zeby rozpoczac od dostepnych dla wszystkich wycieczek w miare przystepnych cenach.
4tech 2009-01-23 12:04   
4tech - Profil 4tech
pasazer:wszystko sie zgadza ze po kursie euro z dnia....ale mimo wszystko jest drozej i to duzo drozej niz bylo w zeszlym roku...nie twierdze ze nie mozna poleciec taniej...tylko ze to "taniej" nie zawsze jest taniej faktycznie....i sam dobrze o tym wiesz..ech...a podwyzka nie dotyczy tylko "wielkich"Tour operatorow ale tych mniejszych tez (Rainbow Tour) tez znaczaco podniosl ceny swoich ofert....no ale slaba zlotowka mocne euro robia swoje...
emes 2009-01-23 11:33   
emes - Profil emes
Pasazer: 1200PLN to fajna bajkowa cena (zwlaszcza przy obecnym kursie zlotowki do EUR). Nie chce sie tu przerzucac cenami co jest drozej, co taniej. Moja opinie w kwestii czy Polakow stac czy nie juz wyrazilem. Artykul jest o rozpoczeciu dzialalnosci strefy wolnoclowej – czyli lotnisko sie rozwija. Dalej, ze mozna poleciec do Tunezji, Izraela, Bulgarii, Turcji, Grecji…a Ty piszesz z przekasem: “to tylko potwierdza potencjal Lodzi”!!! Rzeczywiscie potwierdza! Skoro dwa lata temu nie bylo zlamanego lotu czarterowego, a teraz mozna poleciec na wakacje na 9 lotnisk i ludzie sa sklonni wydawac pieniadze, wiec sie otwiera duty free – to to potwierdza potencjal Lodzi!
4tech 2009-01-23 11:19   
4tech - Profil 4tech
pasazer: jestem wklasnie po wizytach w biurach turystycznych w BZG...i uwierz mi aby fajnie wypoczac czy w turcji,tunezji grecji na dzis trzeba wydac prawie 100% wiecej niz w zeszlym roku( DJE All Inc. rok 2007-koszt 4650PLN na dwie osoby dzis 2009-7600PLN!!!)...wiec nie jest juz tanio...ceny z biur podrozy takich jak ScanHoliday,TUI....i podobnych czyli z biur nie niszowych(w piwnicy) a z biur posiadajacych renome...
tomekk-81 2009-01-23 11:17   
tomekk-81 - Profil tomekk-81
pasażer: kilka słów historii: "# W czasie II wojny światowej Niemcy zmodernizowali lotnisko dla celów wojskowych, budując 1200-metrowy betonowy pas startowy.
# Po zakończeniu wojny lotnisko stało się ważnym węzłem komunikacyjnym w Polsce. Uruchomiono loty na trasie Warszawa - Łódź - Kraków - Rzeszów - Lublin - Poznań - Katowice - Łódź - Warszawa. Potem ruszyły już bezpośrednie loty do Gdańska, Katowic, Krakowa, Warszawy, Wrocławia, Poznania. Do 1958 Lublinek stał się drugim portem lotniczym po Okęciu w kraju, z 40 tys. pasażerów." wikipedia.pl A potem była komuna, która swoim działaniem stopniowo niszczyła lotnisko. Teraz dopiero raczkuje i wydaje mi się, ze nieźle mu idzie.
tomekk-81 2009-01-23 11:15   
tomekk-81 - Profil tomekk-81
pasazer Łódż potencjał ma, widać to na podstawie danych ilości pasażerów: w 2005 roku wylądował pierwszy boeing od tego czasu systematycznie wzrasta ilośc pasażerów. Tak jak pisał EMES komuniści zamkneli to lotnisko na wiele lat i starali się zniszczyć. Od kilku lat powoli ale jednak rozwija się. Liczba pasażerów: 2002-1936, 2003-7320, 2004-6226, 2005-18063, 2006-204718, 2007-312365, 2008-341731.
wojtek 2009-01-23 10:58   
wojtek - Profil wojtek
Te miejscowości w Bułgarii to kurorty, a samolot pewnie będzie latał do Burgas :)
emes 2009-01-23 10:56   
emes - Profil emes
Pasazer: ja rozumiem, ze dla Ciebie Grecja czy Tunezja to moze niesamowita taniocha, ale uwierz mi wiele ludzi (zaryzykuje stwierdzenie, ze jednak wiekszosc Polakow) nie stac nawet na takie wakacje i wybieraja dzialke pod miastem albo namiot. Twoj post to takie szukanie dziury w calym. Troche historii: w roku 1952 lodzkie lotnisko zostalo zlikwidowane decyzja POLITYCZNA (choc bylo drugim portem w PL po Okeciu). Od tego czasu przez 40kilka lat wmawiano wszystkim, ze Lodz to wiocha a lotnisko ma w Warszawie. I ludzie to lykneli.Teraz mozolnie i powoli (i czesto niekompetentnie niestety) nastepuje jakiekolwiek odrodzenie LCJ (lotniska, ktorego na mapie nie bylo kilkadziesiat lat w przeciwienstwie do wszystkich innych lotnisk regionalnych). Widzimy jakis postep: polaczenia regularne, dobrze rozwijaja sie czartery, lotnisko sie rozbudowywuje – i z tego wg mnie nalezy sie cieszyc. A Twoj post odbieram jako malkontenctwo i narzekactwo i szukanie dziury w calym.
marecki 2009-01-23 10:55   
marecki - Profil marecki
pasazer: to wcale nie jest tak, ze te miejsca sa najtansze - zobacz sobie ile kosztuje wysokiej klasy hotel na wybrzezu tureckim albo w grecji; taniej można spedzic wakacje na kanarach - wszystko zalezy co i w jakim standardzie kupujesz/rezerwujesz, a nie gdzie jedziesz. Oczywiscie relatywnie takie kierunki sa tansze niz karaiby, ale na karaibach sprawe podraza koszt przelotu a nie pobytu, bo ceny sa bardzo zblizone do srodziemnomorskich. Wiec stawianie sprawy Łódź ma słaby potencjał, bo sa takie a takie kierunki wakacyjne jest uproszczeniem.
emes 2009-01-23 10:33   
emes - Profil emes
Pasazer troche sie czepiasz. Zauwaz, ze dwa lata temu z Lodzi nie lataly zadne czartery. Obecnie bedzie ich juz 9 (nie powiedzialbym, ze Izrael czy Grecja to sa jakies strasznie tansze kierunki wakacyjne). Rozumiem, ze chcialbys od razu widziec wypelnione jumbo jety latajace na Kanary, Wyspy Bahama i do Las Vegas ale troche cierpliwosci. Nie od razu Lodz, tzn Krakow zbudowano.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy