KLM: 60 lat w Polsce

KLM: 60 lat w Polsce fot. Archiwum Lotniska Chopina w WarszawiePolskie początkiJest rok 1956. W Warszawie otwiera się Klub Stodoła, a w Krakowie – Piwnica Pod Baranami. W radio nadają pierwszy odcinek powieści „Matysiakowie”, a na Placu Defilad odbywa się wiec Władysława Gomułki dający początek „odwilży”. Jak wiemy z historii, rzeczywistość Polski lat 50-tych nie ułatwiała zagranicznych...
21/10/2016 16:26   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_33e63 2016-10-23 21:42   
gość_33e63 - Profil gość_33e63
gość_4ee6c nie wiem czy mozna nazwac linie lotnicza innowacyjna jesli wprowadza utrudnienia dla pasazerow, chyba innowacyjna nazwalbym linie, ktora polepsza standardy w danej dziedzinie. Moze latanie do drugorzedowych lotnisk bylo innowacyjne. Nie wiem na ile to poprawilo standardy w lotnictwie.
gość_4ee6c 2016-10-23 12:54   
gość_4ee6c - Profil gość_4ee6c
Przepraszam, ale co tak innowacyjnego ma Ryanair? Ja jakoś nie dostrzegam niczego innowacyjnego w działaniu tej linii. No, moze tylko mnożenie okazji do wydojenia klienta, to faktycznie swego czasu była innowacja.
lysypiotr76 2016-10-23 10:57   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
YOBWN - Tak piszesz że Ryanair jest najbardziej innowacyjna linią lotniczą świata. Coś sobie przypomniałem . Jak prezes irlandzkiej linii podsumował swoją firmę w Brukseli. Oto cytat , jego własne słowa : ,, Ryanair to najbardziej innowacyjne linie lotnicze świata. Zdaję sobie sprawę, że poprzeczka nie jest postawiona wysoko , bo pozostałe linie bez końca nawalają w kwestii innowacji. Nasz serwis obsługi klienta nie składa się z wręczania Wam dobrego wina oraz wielkich siedzeń dla Waszych wielkich tłustych tyłeczków albo punktów za częste latanie z Wami w kółko na koszt waszego pracodawcy. Nasz serwis klienta składa się z trzech rzeczy , których ludzie najbardziej chcą : taniego lotu , przylotu na czas i gwarancji że nie zgubimy Waszego bagażu po drodze '' Oto w humorystyczny sposób Michael O'Leary zareklamował linię lotniczą której przewodzi.
YouOughtBeWorkingNow 2016-10-23 01:16   
YouOughtBeWorkingNow - Profil YouOughtBeWorkingNow
Zabrakło tylko: materiał sponsorowany przez KLM.

Naprawdę, ten artykuł doskonale pasuje na stronę KLM do działa historia linii. W zasadzie, to jednak niekoniecznie. Prawdopodobnie na stronie tak znakomitej linii nie znalazłyby się te zdania: "Z okazji 60. rocznicy lotów między Warszawą i Amsterdamem na pasażerów odbywających loty w pamiętnym dniu 24 października czekają niespodzianki na lotnisku, a na profilu linii na Facebooku KLM Polska fani znajdą bogatą kolekcję zdjęć i filmów z dawnych czasów". Jednym słowem: ogromna reklama, nie mająca nic wspólnego z rzetelną historią firmy.

Nie jestem wrogiem KLM, swoją drogą jednej z moich ulubionych linii, o pięknych tradycjach. Nie chcę także atakować portalu Pasazer. Natomiast nie jest to artykuł o 60 latach KLM (w Polsce). Owszem, dowiedziałem się z niego dużej ilości ciekawych informacji, poznałem historię linii. Natomiast ciągłe wielbienie (inaczej tego nazwać nie mogę) linii i podkreślanie jej innowacyjności, nowoczesności i bezpieczeństwa jest już reklamą. Bo historia KLM to nie tylko historia mlekiem i miodem płynąca. Według mnie nie sposób jest napisać rzetelną (i podkreślam to słowo) historię KLM bez poruszania tak ważnej kwestii jak na przykład katastrofa na Teneryfie (lot KL 4805) czy połączeniu się z AF.

To jest konstruktywna krytyka i proszę, aby tak też została odebrana. Następnym razem radzę przynajmniej zaznaczać sponsorowane artykuły.

P.S. Rok temu Ryanair świętował 30 lat swojej działalności i 10 lat lotów z Polski. Nie znalazłem o tej linii takiego artykułu jak ten o KLM. A przecież chyba każdy się zgadza, że Ryanair jest jedną z najbardziej innowacyjnych linii lotniczych.
invicta 2016-10-22 19:07   
invicta - Profil invicta
Droga Redakcjo, a po jakiemu to jest? ;)
"(...) którym z Amsterdamu podróżowało sześcioro pasażerów, w tym gości honorowy - burmistrzem holenderskiej stolicy."
gość_55fc2 2016-10-22 17:40   
gość_55fc2 - Profil gość_55fc2
lysypiotr76 sorry, widzialem na dole ze pisza o Krakowie, juz zrosumialem o co ci chodzi!
gość_0ee7f 2016-10-22 16:29   
gość_0ee7f - Profil gość_0ee7f
szkoda, że do Poznania nie lata KLM? Może kiedyś doczekamy się tej linii w Poznaniu? I obyśmy nie czekali długie lata
gość_55fc2 2016-10-22 16:27   
gość_55fc2 - Profil gość_55fc2
lysypiotr76 nie czytalem tego artykulu, tylko twoj komentzarz. Komentowalem rowniez twoj wpis a nie artykul! Krakow jest innym niz Warszawa lotniskiem w Polsce. To ty wyrazaj sie scislej. Rzucasz jakies hasla a pozniej zalisz sie ze ktos cie nie rozumial?!
gość_081ec 2016-10-21 22:59   
gość_081ec - Profil gość_081ec
Lufthansa na swoją rocznicę przysłała do Warszawy A380 . Tutaj niewiele się dzieje.
lysypiotr76 2016-10-21 20:35   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
gość_2103d - Ja nic takiego nie napisałem . W treści artykułu nawet jest o Krakowie. Czytaj do końca zamiast zadawać mało inteligentne pytania
gość_2103d 2016-10-21 19:56   
gość_2103d - Profil gość_2103d
lysypiotr76 w zeszlym sezonie KLM latal do Krakowa. Juz zlikwidowali to polaczenie?
lysypiotr76 2016-10-21 19:25   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Pamiętam ten neon . Miejmy nadzieję że KLM zacznie latać również na inne polskie lotniska.
gość_0f6c9 2016-10-21 18:52   
gość_0f6c9 - Profil gość_0f6c9
Już 60 lat... Jak ten czas szybko mija...
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy