Świąteczne menu na pokładzie Emirates

Świąteczne menu na pokładzie Emirates Gwiazdkowe menu uzupełnia szeroki wybór dań podawanych na pokładzie i obejmuje najpopularniejsze potrawy świąteczne, między innymi pieczonego indyka i francuskie ciasto bûche de Noël. W ten sposób linie Emirates kontynuują tradycję serwowania swoim pasażerom regionalnych i sezonowych przysmaków przyrządzonych z najlepszej jakości świeżych składników.Świątecznych potraw...
08/12/2016 16:34   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
LS9 2016-12-09 17:41   
LS9 - Profil LS9
Z artykulu wynika ze wprowadzaja to menu na trasach do Europy, Ameryki i Australi czyli tam gdzie ludzie sa przywiazani do swiat. W Europejskich liniach od dawna mozna bylo kupic posilki koszerne i halal. W kazdym badz razie ten indyk to chyba bardziej pod Wielka Brytanie bo przeciez w Europie spozywa sie rozne potrawy na swieta w zaleznosci od kraju. Jedzonko na zdjecach wyglada dosc smacznie!
kemot97 2016-12-09 16:48   
kemot97 - Profil kemot97
Emiraty - linie arabskie (kraj muzulmanski0 potrafia wprowadzic swiateczne (bozonarodzeniowe) menu na swoje poklady. Bedac w Dubaju na wiosne - w wielu sklepach widzialem ozdoby wielkanocne oraz wielkie plakaty z napisami Happy Easter, w McDonaldzie reklamowali Bacon Burger...
Tymczasem w Europie zachodniej staraja nam sie wmawaic by nie uzywac zwrotu Christmas, aby nie urazac uczuc nie-chrzescijan (w podtekscie muzulmanow). Paranoja ;)
gość_a3047 2016-12-09 13:06   
gość_a3047 - Profil gość_a3047
To co widzimy nie ma nic wspólnego ze świętami Bożego Narodzenia, po angielsku Christmas. Być może jest używany termin Holiday Season lub inny językowy koszmarek.
gość_f538b 2016-12-09 12:09   
gość_f538b - Profil gość_f538b
To, ze autor użył słowa "bożonarodzeniowe menu" nie musi oznaczać, ze w oryginale taka nazwa tez funkcjonuje. W politycznie poprawnym świecie juz od lat używane jest określenie "season's" i jak znam zycie to nim sie posługują. Nie bardzo chce mi sie wierzyć, zeby w liniach, które woza przecież także Arabów przeszło im słowo "Christmas"...
cantus 2016-12-09 11:23   
cantus - Profil cantus
Święta religijne przeżywane w "wymiarze jedynie kulturowym". Coś, jak wódka bezalkoholowa. Dumny to jestem z meritum, a nie z symboliki.
banan86 2016-12-09 10:31   
banan86 - Profil banan86
Pamiętajcie że Emiraty Arabskie są krajem arabskim a więc raczej nie świętują bożego narodzenia ;-) Ale mimo wszystko miło, że doceniają kulturę sporej części swoich klientów
marcowy 2016-12-09 10:30   
marcowy - Profil marcowy
Przecież jest napisane : "bożonarodzeniowe menu". co jeszcze potrzeba ?
usuniety 2016-12-09 10:19   
usuniety - Profil usuniety
Nie przesadzajmy. Dla wielu osób święta mają wymiar religijny, ale dla jeszcze większej liczby osób mają wymiar jedynie kulturowy i to do aspektu kulturowego odwołują się linie Emirates. Myślę, że zamiast wybrzydzać, że nie jest powiedziane wprost o Świętach Bożego Narodzenia, warto być dumnym że symbolika tych świąt jest na tyle atrakcyjna, że znajduje uznanie u osób pochodzących z różnych kręgów kulturowych.
cantus 2016-12-09 08:17   
cantus - Profil cantus
A dadzą do tego Ewangelię o Narodzeniu Pańskim wydrukowaną np. porządnie na papierze czerpanym? Bez tego cała ta akcja świąteczna, w której nie można nawet powiedzieć o jakie Święta chodzi, nie ma najmniejszego sensu.
gość_0ac60 2016-12-08 20:49   
gość_0ac60 - Profil gość_0ac60
No i proszę, mogę docenić marketing Emirates. W sumie całkiem przyjemnie. Tylko niestety nie doczekałem się, w całym tekście, od redaktora Pasażera że chodzi w tym wszystkim o święta Bożego Narodzenia.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy