LOT: Do Lizbony z TAP Portugal

LOT: Do Lizbony z TAP Portugal Polskie Linie Lotnicze LOT podpisały umowę code-share z portugalskimi liniami TAP Portugal i rozpoczęły sprzedaż biletów na bezpośrednie rejsy z Warszawy do Lizbony. Oznacza to, że klienci polskiego przewoźnika mogą kupować bilety na przeloty portugalskim przewoźnikiem na stronie rodzimej linii. Obaj przewoźnicy znajdują się w sojuszu Star Alliance. – To bardzo...
15/04/2009 16:08   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
hamburg 2009-04-16 19:50   
hamburg - Profil hamburg
miras: Ale to tylko przyklady! Chodzi mi o podkreslenie co na poczatku napisalem i powiem jeszcze raz. Jest malo szans na to aby zebrac duzo pasazerow na ten cs (WAW-LIS) i tylko o to mi chodzi. Czy pasazer poleciec LH,AF,SN czy FR, EZY czy W6 to mie jest obojetne....nawet moze sobie leciec przez DXB czy JFK...nie o to mi chodzi.
miras 2009-04-16 19:45   
miras - Profil miras
Hamburg: pisałeś że pasazerowie z innych portów nie mają szans na lot TP z przesiadką w WAW, ale napisałeś, cyt. ".....i pozostaje im opcja leciec LH" w kolejnym poście piszesz: "mysle ze wiekszasc pasazerow kupuje bezposrednio u przewoznika i taki pasazer kupi bilet w LH...a powrot automatycznie tez w LH" Ja staram się udowdni Ci, że tak samo tanio i sprawnie da się dolecieć do LIS z regionalnych portów z pominięciem LH!!!
hamburg 2009-04-16 19:38   
hamburg - Profil hamburg
miras: Nie pisalem ze sie nie da ominac LH! Pisalem ze malo jest szans aby pasazerowie z innych polskich miast skozystali na CS LO z TP na trasie LIS-WAW. Czytaj ze zrozumieniem. I tylko o to mi chodzi. A juz tym bardziej nie pisalem ze kaze komus latac LH. /// gosc_olo24: A wierzysz w to? Chyba jest malo prawdopodne ze Rokita zostal wyprowadzano za to ze siedzial cicho......
miras 2009-04-16 19:19   
miras - Profil miras
Hamburgu: pisaleś że z Gdańska się nie da. Ależ oczywiście, że się da lecieć z GDN do LIS z pominięciem LH. :) GDN-FRA (LO) FRA-LIS (TP) LIS-FRA (TP) FRA-GDN (LO) cena biletu 333 €. Z Poznania również się da lecieć do Lizbony z przesiadką we Frankfurcie z pominięciem LH za cenę 343 €. Tak więc nie zawsze jestśmy skazani na Lufthansę jak to się Tobie wydaje!
gosc_olo24 2009-04-16 18:43   
gosc_olo24 - Profil gosc_olo24
dla LO zyski z tego CS są niewielkie bo przylot jest tak pozno, a wylot z WAW tak wczesniej ze praktycznie LO nigdzie dalej pasazerow wozic nie będzie mógł
Hamburg - wracając do Rokity to wersje wielu pasazerów (w tym v-ce prezesa firmy Comarch) są zupełnie inne niz wersja LH
marecki 2009-04-16 13:18   
marecki - Profil marecki
hamburg: byłoby lepiej gdyby był później, ale fajnie, że jest zawsze o jedną opcję więcej przelotu do portugalii ; poza tym LOT ma już od dawna cs z TAP np. przy wposmnianej przez mirasa opcji z krk via Paris więc świetnie że poszerzyli też tę współpracę o nowe połączenie.
hamburg 2009-04-16 13:13   
hamburg - Profil hamburg
miras: A widzisz....wszystko zalezy od terminu. Ale wiekszasc wypadkach da sie na stronie przewoznika tylko zarazerwowac bilety na ich lotow. Ale o to mi nie chodzi....chcialem tylko podreslic ze LO by na tym CS bardziej skozystal jak lot byl by pozniej (tak aby pasazerowie z innych miast mogli tez poleciec tym lotem).
miras 2009-04-16 12:40   
miras - Profil miras
Hamburg: jakie ponad 530€? Zależy w jakim terminie. Ja znalazłem na stronie LOTu bilet KRK-LIS za 313€. Na te same dni bilet na trasie KRK-LIS zakupiony na stronie LH kosztuje 396€ (lot wykonywany tylko przez LH)
hamburg 2009-04-16 12:25   
hamburg - Profil hamburg
miras: Tak mozna (sa wyjatkiem)....ale jak mowilem KRK nie jest pepkiem swiata....np. z GDN nie mozna tak. A cena z KRK...ponad 530€. To jest napewno Economy-Flex.
miras 2009-04-16 12:07   
miras - Profil miras
Hamburg: głupoty piszesz, że taki bilet łączony można tylko w biurze podróży kupić czy na stronie online takiego biura. Na stronie lotu MOŻNA zakupić bilet z KRK LO do FRA, dalej LH do LIS. Powrót z LIS do WAW TP i z WAW do KRK LO. Można za taką samą cenę lecieć z KRK do LIS via CDG z pominięciem LH!!! (Cena biletu 1316PLN)
hamburg 2009-04-16 11:55   
hamburg - Profil hamburg
miras: Ale prawie :-P /// A wy co nadal z tym Rokita? Nadal Polacynie moga sie z tym pogodzic ze zagrazl bezpieczestwu lotu i zostal wyproszony? Wersja LH i spolpasazerow tego lotu jest taka ze Rokita zaczal sie awanturowac ze stewardessa i nawet ja zaczal popychac....nie chcial sie uspokojic i pilot poprosil aby opuscil samolot....nie chcial i zaczal byc jeszcze glosnieszy i policja musiala wkroczyc do akcji. Cala akcja jest traktowana jak by Niemcy zrobilo to ze byl po prostu Polakiem.....ale fakt jest ze zagrazal bezpieczenstwu lotu i zostal wyprowadzony ze samolotu tylko za to nie ze jest Polakiem.
miras 2009-04-16 11:45   
miras - Profil miras
Hamburg: nie do każdego portu w PL lata Lufthansa :P
hamburg 2009-04-16 11:43   
hamburg - Profil hamburg
miras: Sorry, ale nie rozumiem. Nie do kazdego portu w PL lata BA czy Iberia......
miras 2009-04-16 11:40   
miras - Profil miras
Hamburg: czy LH płaci ci za to że o nich tak wspominasz? Są w Polsce porty lotnicze takie jak np KRK z których można lecieć do LIS z jedną przesiadką z pominięciem WAW i z pominięciem LH, wybierając BA via Londyn lub IB via Madryt :) i taki np. J. Rokita pewnie wybierze Iberię w drodze do Lizbony, żeby go Niemcy w LH nie pobili :P
hamburg 2009-04-16 11:28   
hamburg - Profil hamburg
marecki: A przesiadki w WAW bym nie nazwal szybko......zanim sprawdza pasazerow (co jest bezsensem)....i do tego otworza tylko jedna bramke i pozniej czekasz 40 min w kolejce.
hamburg 2009-04-16 11:15   
hamburg - Profil hamburg
marecki: Tak mozna...tylko ze taki bilet (laczony LH/LO/TP) trzeba by bylo kupic w biurze podroze lub stronie takiego ,,biura podrozy online´´. Jednak mysle ze wiekszasc pasazerow kupuje bezposrednio u przewoznika i taki pasazer kupi bilet w LH...a powrot automatycznie tez w LH.
marecki 2009-04-16 11:10   
marecki - Profil marecki
hamburg ale mozna za to dośc szybko i fajnie bo późnym popołudniem wrócić z Lizbony przez waw np. do krk.
hamburg 2009-04-16 10:58   
hamburg - Profil hamburg
Ale co ma ten cs dac? Cs ma sens jak linia moze jak najwiecej pasazerow ze swojej siatki sprowadzic na ten lot.....a jak lot jest o 6:05 to pasazerowie z GDN, KRK, POZ nawet nie maja szans poleciec tym lotem do Lizbony.....i pozostaje im opcja leciec LH.
ciutat 2009-04-16 10:44   
ciutat - Profil ciutat
trasa niezmiernie ciekawa co ryzykowna (dluga) ale ze wspraciem regionow i biura turyst portugali powinno pojsc ok, zapewne beda tez pakiety w pl biurach kombinowanie Lizbony z Madera/Azorami czy Amer Pld, no i niesmiertelny segment Fatimski
marian 2009-04-16 09:43   
marian - Profil marian
gosciu marko: takimi to był pionerem, że już go nie ma :) a poza tym co z tego skoro ich loty to już tylko wspomnienie... ceny w TAP'ie trochę drogawe, czasami przytrafi się jakaś ciekawsza oferta, ale jak dla mnie plusem są poranne wyloty i wieczorne powroty, oby dali radę!
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy