Lufthansa na sporym minusie

Lufthansa na sporym minusie Niemiecki przewoźnik lotniczy Lufthansa poinformował w środę (29.04), że pierwszy kwartał tego roku zamknął stratą netto w wysokości 256 mln euro. Rok wcześniej w tym samym okresie linia wypracowała jeszcze 4 mln euro zysku. Lufthansa informuje w krótkim komunikacie, że jej kwartalne wpływy zmniejszyły się w tym czasie o 11%, z 5,6 mld euro do 5 mld euro. Jak zaznaczono,...
02/05/2009 05:57   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
tos 2009-05-04 10:13   
tos - Profil tos
Z powodu strat Lufthansa planuje uziemienie 22 samolotow (w tym 6 samolotow cargo).
przem 2009-05-03 14:29   
przem - Profil przem
jesli LO i LH naleza do Star Alliance (i jesli jest ono collegium inter pares) to polityka cenowa nie powinna byc dyktowana przez zadnego z czlonkow. Ale kto ich tam wie, jesli w gre wchodzi kasa...sapienti sa! W kazdym razie, osobiscie wole LH!
humbak 2009-05-03 10:40   
humbak - Profil humbak
hambi: Ale odnoszone bywa wrazenie, ze LH dyktuje LO, jakie ma miec ceny. :o)
hamburg 2009-05-03 09:56   
hamburg - Profil hamburg
gosc_g: Tak jak by to zalezalo od LO jakie beda ceny w LH. Jest jeszcze wiele innych lini ktore stanowia konkurencje i przez to sa niskie ceny. // gosc_marco: A o jakim okresie mowisz? Bo LH informuje na swojej stronie ze loty w promocyjnej cenie w okresie wakacyjnym sa drozsze niz te ktore reklamuja. Wiec pewnie na okres wakacyjny te tansze bilety zostaly juz wykupione. Ja np. skorzystalem z teraznieszej promocji i fundnelem sobie locik do EWR za 380€ ;-)
gosc_g 2009-05-03 09:39   
gosc_g - Profil gosc_g
przem: poczekaj jaką cene zaproponuje Ci Lufa jak LOT upadnie.....
przem 2009-05-02 17:24   
przem - Profil przem
ad gosc_marco: chyba nie do konca tak jest jak piszesz. Chociaz nie odniose sie do wylotow do Niemiec, ale...Wlasnie dzis kupilem FCO-FRA-RZE na wrzesien w cenie 160 euro. Majac szeroka siatke polaczen, dobra i roznoronda flote, LH moze pozwolic sobie na promocje, czesciej niz np nasz LO (cena na ten sam termin FCO-WAW-RZE jest prawie dwukrotna!!). Co do przejecia nie mam nic przeciwko, moze wreszcie komunistyczna mentalnosc adminstracji LO zmieni sie! pzdr
gosc_marco 2009-05-02 14:00   
gosc_marco - Profil gosc_marco
chciałbym dodać że od jakiś 3-4 tygodni jest bardzo mało promocji w LUFTHANSIE na wyloty z Polski do Niemiec / oczywiście są ! ale zostały mocno ograniczone w tym czasie były bardzo korzystne ceny w LOT - więc sam nie wiem o co chodzi w tym wszystkim .... i kto w co gra ? ... myślę że Lufthansa już chyba łyknęła LOT ale nikt z nas tego nie wie ... a dowiemy się o tym wkrótce. JEDYNY MINUS że jak faktycznie Lufa łyknie LOT to będzie podwyżka cen biletów z pewnością ....pożyjemy zobaczymy
rafciooo77 2009-05-02 09:01   
rafciooo77 - Profil rafciooo77
No to teraz już nawet LH nie kupi LOTu.
4tech 2009-05-02 06:46   
4tech - Profil 4tech
pisałem o tym wczoraj:p
disorder 2009-05-02 06:39   
disorder - Profil disorder
Kicha... szkoda.
gosc_Artek 2009-05-02 00:25   
gosc_Artek - Profil gosc_Artek
Niech gubią więcej bagażu i sprzedają bilety z czasem przesiadki 30 min ...
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy