Surowsze kontrole na granicach. Także na lotniskach

Surowsze kontrole na granicach. Także na lotniskach Parlament Europejski i Rada Unii Europejskiej zaostrzyły przepisy Kodeksu Granicznego Schengen dotyczące zasad przekraczania granic zewnętrznych. Od 7 kwietnia wszystkie osoby przekraczające zewnętrzną granicę będą podlegać szczegółowej odprawie granicznej. Dotyczy to podróżnych udających się samolotami do Wielkiej Brytanii, Irlandii, Bułgarii, Rumunii, Chorwacji i na...
05/04/2017 16:00   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_39c5b 2017-04-10 13:58   
gość_39c5b - Profil gość_39c5b
Bo jak zwykle p.com wie, że gdzieś dzwoni, ale nie wie w jakim kościele. Nie o wylot, a przylot chodzi. W czasie którego pasażerowie Schengen byli sprawdzani pobieżnie. Teraz przechodzą pełną kontrolę jak pasażerowie spoza Schengen.
gość_49029 2017-04-08 17:15   
gość_49029 - Profil gość_49029
leciałem wczoraj, czyli 7/04 i nie zauważyłem najmniejszych zmian
gość_6e5ab 2017-04-06 21:29   
gość_6e5ab - Profil gość_6e5ab
tomeks - amen. O tym przeciez pisze wroord.
gość_77ecf 2017-04-06 21:29   
gość_77ecf - Profil gość_77ecf
tomeks: a gdzie urzędnik imigracyjny się uśmiecha? Niezależnie od kraju jest to rzadkie, bo najczęściej mają miny takie jakbyś chciał ich zabić, zarówno w USA, jak w Wlk. Brytanii czy na Mauritiusie.
tomeks 2017-04-06 21:22   
tomeks - Profil tomeks
Qwerty: tu nie chodzi o czas oczekiwania na odprawę, tylko na minę człowieka w budce jak już się do niej dostaniesz. Odrobina uśmiechu na twarzy napradę jest w stanie zdziałać cuda.
qwerty 2017-04-06 14:01   
qwerty - Profil qwerty
Typowo polskie podejście, ludzie wykonują swoją ciężka i odpowiedzialną pracę. Pewnie ponad połowa naszych rodaków jest przeciwna uchodźcom, boi się terrorystów ale jak trzeba dać coś od siebie to już tworzymy problem. Czasy mamy takie a nie inne. Lepiej nie będzie. Jeśli czekanie godzinę w kolejce do odprawy paszportowej ma mi zapewnić lot bez terrorysty ahmeda w samolocie to jestem w stanie to znieść. Ciekawy jestem czy wsiadłbyś do samolotu np w egipcie do którego wpuszczani byliby wszyscy bez kontroli graniczników czy kontroli bezpieczeństwa. Czasem warto się zastanowić nad podejściem do niektórych tematów. A kontrola jak najbardziej powinna być, pytanie czy mamy odpowiednią infrastrukturę na lotniskach to bardziej szczegółowych kontroli. Boom na budowę był w czasach rozwoju strefy schengen, ciekawe jak to się teraz odniesie to wzmożonych kontroli granicznych.
wroord 2017-04-05 21:57   
wroord - Profil wroord
Polska straz graniczna caly czas byla surowa i dosc skrupulatnie wszystko sprawdzala jakby troche zamienili sluzbowosc i kamienne twarze na pogodniejsze podejscie nie byloby to az tak uciazliwe dla pasazera.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy