Literatura - tanie linie lotnicze

Witam wszystkich serdecznie :) Mam do Państwa ogromną prośbę. Jestem studentką logistyki na WSOSPie i w tym roku będę pisać pracę inżynierską. Mam niestety spory kłopot z literaturą i liczę na państwa pomoc. Temat mojej pracy brzmi "Analiza tanich przewoźników lotniczych w Polsce - stan obecny i perspektywy." Temat wydaje się lekki i przyjemny, ale nic bardziej mylnego. Ciężko znaleźć mi jakąkolwiek w miarę aktualną pozycję książkową, na której mogłabym się oprzeć pisząc pierwsze rozdziały. Proszę o jakiekolwiek wskazówki i namiary, gdzie w literaturze znajdę coś o tanich przewoźnikach lotniczych - jak działają itp. Zależałoby mi na książce bo artykułów z internetu mam już całkiem sporo. Z góry dziękuję za pomoc.
15/10/2015 22:22  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
schleckrosine 2015-11-04 15:48   
schleckrosine - Profil schleckrosine
adan7691 - dziękuję! tego jeszcze nie miałam, a znalazłam piękny pdf w necie :) pozdrawiam serdecznie :)
adam7691 2015-11-04 11:32   
adam7691 - Profil adam7691
zobacz:
Rucińska D. (2011). Badania rynku usług lotniczych. Istota, zakres, użyteczność, przykłady. Zeszyty Naukowe Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, nr 9, s. 287-304.
schleckrosine 2015-11-03 22:12   
schleckrosine - Profil schleckrosine
Znalazłam coś takiego Rekowski Marek - "Regionalne porty lotnicze w Polsce - charakterystyka i tendencje rozwojowe" wyd. UE w Poznaniu i to nawet dość "nowa" pozycja, bo z 2011 roku ;) Są tu ze dwa rozdziały i to dość spore poświęcone LCC i nawet prognozie ich rozwoju także jestem już usatysfakcjonowana choć troszkę :) ale jeśli ktoś z Państwa natknie się jeszcze na coś fajnego to chętnie skorzystam :)
grzesiekg 2015-11-03 11:12   
grzesiekg - Profil grzesiekg
schleckrosine -Postaram się pomóc, ale niczego nie obiecuję na 100 procent. Jak coś znajdę dam znać.
ManiakPodrozy 2015-11-03 10:30   
ManiakPodrozy - Profil ManiakPodrozy
Do mojej pracy także nie mogłam znaleźć literatury, bo nigdy nie były opracowane. Opierałam się więc na internetowych wzmiankach i informacjach od autora/firmy :) Proponotrzy byli zadowoleni, że z tak niewielu materiałów udało się zrobić fajną pracę :)
schleckrosine 2015-11-02 23:15   
schleckrosine - Profil schleckrosine
Dziękuję za pomoc ;) Rozmawiałam z promotorem i powiedział, że mam opierać się na znalezionych artykułach. Zobaczymy co z tego wyjdzie ;) Pozdrawiam serdecznie :)
ortler 2015-10-21 10:44   
ortler - Profil ortler
Niestety, wpakowała się Pani w temat, co do którego brak jest publicznie dostępnych solidnie opracowanych materiałów. Opracowań monograficznych w tej materii brak i nie wydaje się, aby pojawiły się one w najbliższym czasie. Być może ukazało się coś po angielsku w zakresie tej tematyki, co można by sprowadzić przez zagraniczną księgarnię wysyłkową po opłaceniu kosztów kartą kredytową. Nie będzie to jednak dotyczyło spraw polskich. Pewne informacje odczytać można w sprawozdaniach składanych przez akcyjne spółki lotnicze giełdom, na których spółki te są notowane. Składanie takich sprawozdań, dostępnych publicznie jest obowiązkowe i wymagane prawem. Natomiast odczytanie z nich potrzebnych informacji umieszczonych wśród setek innych danych finansowych wymaga specjalistycznej wiedzy. Materiały dostępne w internecie mają niewielką wartość - tworzone są przez amatorów i mają bardziej charakter blogów, niż rzetelnych analiz. Oczywiście, istnieją wewnętrzne materiały przewoźników lotniczych zawierające szczegółowe analizy, wątpię jednak, aby uzyskała Pani do nich dostęp z powodu klauzuli "top secret". Dla przewoźników są to jedne z najważniejszych danych, ściśle strzeżonych przed okiem konkurencji. Lotnictwo to wielki business, w którym operuje się wielkimi pieniędzmi, a jak wiadomo, wielkie pieniądze wymagają jeszcze większej ciszy ...
gość_b10b0 2015-10-18 00:08   
gość_b10b0 - Profil gość_b10b0
zobacz link
Jeśli język to nie problem, to ta powinna Ci pomóc :) Ale nie wiem jak z dostępnością w bibliotekach, bo cenowo jest jak widzisz.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy