Odmowa przyjęciu roweru w Eindhoven i inne problemy

Cześć. Pewnie kiedyś czytaliście moje reportaże z moich wyjazdów rowerowych do Szwecji, Gruzji i na Cypr. Teraz byliśmy w Holandii, wszystko szło super, aż doszło do nadawania roweru, którego nam nie przyjęto. Powodem było... nieprawidłowe zapakowanie. Zawsze lataliśmy Wizzem i było OK, a tu nagle odmówiono nam przewozu. Przez 20-minutową kłótnię z obsługą nie zdążyliśmy na samolot do Lublina, kazano kupić pudełko (nie lepsze niż to w Lidlu po bananach) na rower za... 35 euro. Dodatkowo musieliśmy przebukować bilet na WAW (koszt: 75 € na osobę), plus taxi na dworzec, Polski Bus do Lublina, taxi do domu, łącznie? 1400 PLN Pudełka całe podarte, sakwy również, w pudłach wszystko latało jak w pralce, szprychy pogięte, piasta pęknięta i uszkodzone linki od licznika. Złożyliśmy na Okęciu reklamację za pudło, a uszkodzenia roweru zauważyliśmy dopiero w domu. Jak mogę zacząć dochodzenie w tej sprawie i odzyskiwanie kosztów? To było ewidentne widzimisię pracowników lotniska w Eindhoven i zmuszenie nas do kupienia pudeł, żeby biznes szedł, bo nigdzie nie było JAKICHKOLWIEK problemów z przewozem, a zawsze pakowaliśmy je w identyczny sposób. Proszę bez jakichś pouczeń typu - nie trzeba było lecieć itp. Kosztowało nas to mnóstwo nerwów, czasu i straconych pieniędzy. Będę wdzięczny za pomoc.
21/06/2016 10:12  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_0886b 2016-07-11 12:31   
gość_0886b - Profil gość_0886b
ze strony Wizzair:

c) Bicycles can only be accepted for carriage if they are packed in bicycle travel case, or in nylon sacks, the wheels and pedals are removed and the handlebars turned parallel. They may also be accepted if packed in cardboard provided the tyres are deflated.

Mieliście tak?!
gość_0886b 2016-07-11 12:28   
gość_0886b - Profil gość_0886b
Wiń raczej obsługę lotniska LUZ co Was wpuściła z nieprawidłowym opakowaniem roweru. Jakby oni tak zrobili to byście wiedzieli, że jest problem i na EIN byłoby ok. Gdybyście mieli poprawnie zapakowany bagaż to wszystko byłoby ok - po prostu w EIN powiedzieli Wam jako pierwsi, że macie źle.
gość_87119 2016-07-11 12:12   
gość_87119 - Profil gość_87119
A to powodzenia. Madera jest bardzo górzysta, więc chyba wiesz na co się porywasz!Za to wrażeń dostarczy co niemiara.
Ancymon 2016-07-11 11:17   
Ancymon - Profil Ancymon
Ja nie długo lecę na Maderę i też zabieram rower. Mam nadzieję, że nie będę mieć tego typu przygód.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy