Bitwa o FR- kto przeleje więcej? i dlaczego stolica znowu podkopuje regiony

Jaka radość musi być w księgowości Ryanaira wiedząc, że krajowe nierentowne porty się niemal zabijają o jego bazę z 1 samolotem. Przelew szykuje się na pewno rekordowy, a licytacja musi trwać w najlepsze :) Oczywiście szczytem draństwa było zachowanie organów z Warszawy, które od stycznia wprowadza 2 strefowe opłaty terminalowe. Dzięki temu zabiegowi robi się wszystko dla LOTu i Okęcia, zmniejszając stawki, a tymczasem obrywają porty regionalne. Małe nierentowne porty będą skazane na jeszcze większe przelewy (a jak wiadomo płacą krocie za byle kilka kierunków) aby utrzymać bądź minimalnie zwiększyć operowanie FR/W6. Myślę, że przy kończących się umowach "promocji na pokładach" większe porty regionalne zapewne będą musiały również uiścić większe sumy aby utrzymać tak dużą liczbę kierunków od lowcost przy wzrastających opłatach nawigacyjnych sprezentowanych przez stolice. zobacz link
23/12/2016 12:03  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
zuzannagas 2016-12-29 21:02   
zuzannagas - Profil zuzannagas
Czekam na bazę w Łódzi
Kelo 2016-12-23 12:50   
Kelo - Profil Kelo
"Polskie lotniska regionalne lotniska boją się utraty przewoźników" wygooglować możesz, był artykuł na GW albo innej gazecie internetowej. Także na Rynku Inf odkopać można artykuły do 2 lat wstecz, gdzie jest wyraźne stanowisko na nie i protesty lotnisk regionalnych i Ryanaira. Protesty były, nie wiadomo jak nagłośnione to nie zostało.
lysypiotr76 2016-12-23 12:22   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Ta ewentualna baza FR w Łodzi to dopiero w 2018 roku. Dłuuuuuuużo czasu. Wiele się do tego czasu może wydarzyć.
lysypiotr76 2016-12-23 12:20   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Kelo - Jakoś nie słyszałem o protestach portów regionalnych. Choć tak naprawdę nie wiem jakie argumenty ULC przedstawił.
Kelo 2016-12-23 12:06   
Kelo - Profil Kelo
brakujący 2 link:
zobacz link
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy