8 godzin, Doha

Po powrocie z Malediwow mam 8 godzinna przerwe w stolicy Kataru, poniewaz nie chce zostac na lotnisku zarezerwowalem hotel w miescie.Czy oprocz paru godzin snu polecacie mi cos ciekawego do zobaczenia ,odwiedzenia w godzinach nocnych ?
18/02/2017 06:18  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_9e9a1 2017-02-23 17:28   
gość_9e9a1 - Profil gość_9e9a1
Polecam Souq Waqif, spacer promenadą wzdłuż Al. Corniche, skyline Dohy, w dzień muzeum kultury islamskiej. Jeśli lecisz Qatarem i z transferem w Doha powyżej 8h powinni zapewnić voucher na hotel z food alowance do 150QAR więc są w porządku. Hotel pewnie Al Rayan w Diplomatic Area więc od tego miejsca można rozpocząć eksplorację miasta. Warto też sie zorientować czy nie ma jakiegoś sport eventu jeśli jesteś miłośnikiem tematu, kibicem tenisa, squasha, lekkoatletyki to można sie wybrać. Doha nie oferuje tylu atrakcji co Dubai bo po prostu jest mniejsza, ale cały czas się rozwija, tam ciężko sie w ogóle przemieszczać, z lotniska nie ma metro ani autobusów miejskich o dziwo. Metro budują jeszcze.
andrzejtoulon 2017-02-23 12:40   
andrzejtoulon - Profil andrzejtoulon
Dziękuje za wszystkie informacje. Wizę już mam i również zarezerwowany hotel.
marcowy 2017-02-20 09:19   
marcowy - Profil marcowy
ale jeżeli jest w promocji to i tak można zamówić hotel na infolinii - będzie płatny ale w cenie będzie wiza i transport w obie strony. ja mój pobyt w Dosze wspominam z łezką w oku - 48st w cieniu :)))))
usuniety 2017-02-20 09:09   
usuniety - Profil usuniety
Jeżeli masz regularny bilet, a nie kupiony w promocji, to przy 8 godzinach transferu możesz poprosić o hotel przy transfer desk, przed kontrolą bezpieczeństwa po wyjściu z samolotu. Dostaniesz tam dokument, na podstawie którego otrzymasz wizę i zorganizowany zostanie dojazd do hotelu.
marcowy 2017-02-20 09:04   
marcowy - Profil marcowy
wycieczki są do 20... z tego co czytałem na innych forach jeżeli lecisz Qatarem to podobno dają wizę za darmo. Dwa lata temu trzeba było kupić. Souq Waqif - zdecydowanie najlepsza atrakcja w Starej Dousze ale czy po 23 tam coś sie dzieje - nie mam pojęcia
pablakiss 2017-02-18 13:39   
pablakiss - Profil pablakiss
Pamiętaj o wizie . Ja polecam Souq Waqif. Jest bardzo stara dzielnicą ,ale można znaleźć każdą kuchnię świata, m.in. libańską, pakistańską, czy irańską. Jest smacznie, świeżo, ale też oczywiście drogo..Znajduje się tutaj także targ, gdzie można kupić dosłownie wszystko. Od przypraw po podrabiane markowe ciuchy. Mimo wszystko bardzo dużo było tam badziewia, nic ciekawego nie znalazłem. O niebo lepiej wygląda targ w Dubaju!
andrzejtoulon 2017-02-18 13:32   
andrzejtoulon - Profil andrzejtoulon
Dziękuję za odpowiedź ale z ta wycieczka to pewnie w ciągu dnia a ja będę po 23 w Katarze.
pablakiss 2017-02-18 10:17   
pablakiss - Profil pablakiss
Oczywiscie to zadziałą jesli jestes szczesliwym posiadaczem biletu QatarArways
pablakiss 2017-02-18 10:15   
pablakiss - Profil pablakiss
Udaj sie z biletem do srodkowej czesci teminala ( nie pamietam dokladnie jaka ,ale jest tam taka ogromnażółta maskotka ) i zapisz sie na darmową 3 -4 godzinna wycieczke. Obslugiwana jest klimatyzowanym autobusem . Dobry sposób na zabicie czasu. Obwiozą Cie po wichurze i zobaczysz najważniejsze (zabytki ;)) miejsca na dzielni ;)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy