LOT a brak samolotów?

Mam pytanie LOT narzeka na brak samolotow a tu czytam ze wpasnie pozbyl sie kolejnego erj-145 i wlasnie przygotowywuja go do lotu do Australii. A gdyby tak przeznaczyc ten samolot do obslugi powiedzmy kilku polaczen z krk. Tak by sie przydalo polaczenie do ZRH (Swiss w Star wiele polaczen do Azji czy USA), CPH (SAS w star Azja i USA), AMS (wiele lotow UA do USA) czy FCO najwieksze lotniskow Rzymie. Szkoda ze zamiast rozwijac polaczenia regionalne lepiej jest oddac samolot i narzekac ze ich nie ma !!!!!
21/05/2008 02:14  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
katowiczan 2008-05-29 21:05   
katowiczan - Profil katowiczan
Miras owszem było i zaczynało się cieszyć coraz większą popularnością pomimo jak już wcześniej mówiłem chorego rozkładu.
aynis 2008-05-29 19:08   
aynis - Profil aynis
To ile w sumie będą mieli samolotów? Bo ja już się pogubiłam... Podobno ostatnio oddali jeden samolot do LOTu?
aynis 2008-05-29 17:39   
aynis - Profil aynis
OT: W pierwszych dniach czerwca Centralwings planuje wprowadzenie do eksploatacji trzech Boeingów 737-400 używanych poprzednio przez włoskie linie lotnicze Air One. Maszyny noszące poprzednio znaki EI-CZG, EI-CXI i EI-CXM otrzymają w polskim rejestrze statków powietrznych znaki SP-LLK, LLL i LLM.
4tech 2008-05-27 17:58   
4tech - Profil 4tech
miras: wiem o tym a dlaczego? bo do du...byly godziny.....tylko powiedz mi dlaczego lata BZG-LCJ-VIE, BZG-CPH,czyli co mozna? chodzi mi o to ze LO powinien polaczyc kieruki i mysle ze daliby rade.....
miras 2008-05-27 17:50   
miras - Profil miras
4tech: przeciez bylo coś takiego jak KTW-BZG. Ludzie się tak nalotali :) ze trzeba było połaczenie zamknąć.
4tech 2008-05-27 17:44   
4tech - Profil 4tech
miras: wg mnie cena na krajowce na wszystkich kierunkach w LO nie moglaby przekraczc 50-60 zl plus oplaty, zdaje sobie sprawe z niklego dochodu na krajowych lotach,ale...mozna na to otrzymac dotacje z EU....
4tech 2008-05-27 17:42   
4tech - Profil 4tech
miras:juz kiedys pisalem o tym ze "zwyklego polskiego Kowalskiego" nie stac na latanie po PL....chodzilo mi o to ze 02 moze latac na trasach krajowych..a LO sie nie oplaca....ze 02 moze miec trase typu BZG-POZ-KRK, czy BZG-LCJ-VIE, a LO nie...podalem przyklady tras i jestem pewien ze na polaczonych kierunkach typu SZZ-WRO-KRK czy RZE-LCJ-GDN, badz KTW-BZG-GDN raz dziennie byloby wmiare dosc duze oblozenie Paxami....
miras 2008-05-27 17:41   
miras - Profil miras
W Polsce kg sera żółtego kosztuje 22zl, a w takiej Holandii kosztuje 6€. Polski przeciętny Kowalski zarabia 1500PLN, a holenderski przeciętny Smeet zarabia 1500€. Czy dostrzegacie różnice dlaczego 15mln kraj na glownym lotnisku odprawia ponad ponad 40mln pax, a 38mln Polska w głownym porcie odprawia 9mln pax?
miras 2008-05-27 17:35   
miras - Profil miras
Oczywiście że wszystko można. Mozna nawet utworzyć połączenia do wszystkich stolic krajow azjatyckich lub afrykańskich. Jest tylko jeden problem SKAD mają ludzie wziąć pieniądze na latanie przy takich zarobkach jakie są w Polsce? Ludzie zwroccie uwagę na jakich trasach lata najwiecej samolotów z Polski UK i Irlandia. To nie jest przypadek. Ludzie latają tam do pracy a nie turystycznie. Z Krakowa do samego tylko Londynu jest 6 polaczen dziennie. Dlaczego nie ma tylu polączen do Rzymu, miasta pełnego zabytków, dlaczego nie ma polączeń do turystycznych miejscowości nad M. Śródziemnym? Bo ludzi nie stać na loty w takie miejsca!!!
4tech 2008-05-27 17:21   
4tech - Profil 4tech
katowiczan:wiem ze byl taki pomysl trasy BZG-KTW-GDN ale chyba pomysl upadl.....
katowiczan 2008-05-27 17:09   
katowiczan - Profil katowiczan
4tech: całkowicie się zgadzam. Takie połączenia nie od razu przynoszą zysk. Bardzo żałuję, że O2 wycofał się z BZG-KTW kiedy mieli coraz więcej PAXów mimo chorego rozkładu.
4tech 2008-05-27 16:35   
4tech - Profil 4tech
miras: nie chodzi mi o zapelnienie samolotow paxami bo to inna sprawa, tylko o to ze LO nie potrafi, nie umie, nie chce latac tak jak O2......na krajowych trasach....przeciez mozna utworzyc kilka polaczen typu SZZ-WRO-KRK, KRK-WRO-GDN, GDN-BZG-RZE, RZE-LCJ-GDN,KTW-BZG-GDN,i nie musza przeciez latac non-stop mozna realizowac te polaczenia rano i wieczorem.... tylko trzeba chciec....
miras 2008-05-27 11:08   
miras - Profil miras
4tech: O2 nie moze zapelnic swoich 18 miejscowych samolocikow, wiec LO równiez mialby problem z zapelnieniem swoich ATR, które nie da sie ukryc zabierają trochę więcej paxów.
4tech 2008-05-27 11:04   
4tech - Profil 4tech
katowiczan: tylko czemu LO tak nie potrafi......
katowiczan 2008-05-27 10:47   
katowiczan - Profil katowiczan
4tech: masz rację, to są doloty, a że O2 jest generalnie nastawione na zarabianie pieniędzy to wychodzi z założenia, że lepiej przewieźć tego 1-2 pasażerów niż lecieć na pusto:) i bdb, że tak jest.
4tech 2008-05-27 10:18   
4tech - Profil 4tech
marecki: i tu chyba masz racje...mysle ze lot 02 z BZG do POZ jest "DOLOTEM" na lot POZ-KRK i na odwrot wieczorem....poniewaz hub 02 jest z BZG.....:-))
marecki 2008-05-27 10:15   
marecki - Profil marecki
4tech: no w zasadzie dokładnie na takiej lata, tyle że nie ma pełnej symetrii tych połączeń, ale to oczywiście jest z sensem, bo pewnie ruch na kierunku KRK-BZG jest śladowy.
4tech 2008-05-27 10:08   
4tech - Profil 4tech
marecki/katowiczan: nie tak do konca...samoly w zasadzie lata natakiej trasie..BZG-POZ-KRK-POZ-KRK-POZ-BZG....czyli wg. rozkladu lotow O2 jest tak: start z BZG o 6:10 oczywiscie vai POZ przylot do KRK 8:35, nastepnie ten sam samolot o 9:00 leci na trasie KRK-POZ-KRK i ponownie wraca z KRK do BZG via POZ o 20:15.....w BZG o 22:40...co do jednego zgoda rano n ie ma lotu z KRK do BZG...i tu chyle czola przed wami..a dlaczego? bo byloby bezsansu wracac do do BZG na "pusto".....
marecki 2008-05-27 09:28   
marecki - Profil marecki
4tech: jest tak pisze katowiczan; jesteś w stanie O2 polecieć z BZG do KRK i wrócić tego samego dnia, ale w drugą stronę już takiej możliwości nie ma, więc de facto ta trasa jest KRK-POZ, z możliwością dalszego lotu do BZG ale na wybranych (konkretnie wieczornych) rejsach.
katowiczan 2008-05-27 08:13   
katowiczan - Profil katowiczan
4tech: nie wszystkie z BZG do KRK jest rano a z KRK do BZG wieczorem. Rannym połączeniem nie da się wrócić do Bydgoszczy a wieczornym z niej wylecieć bo samolot jest w Poznaniu tylko:)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy