Bydgoszcz: Konferencja ws. projektu Baltic Bird

19 września 2014 13:00
2 komentarze
We wtorek (16.09) w Porcie Lotniczym Bydgoszcz spotkali się eksperci lotnictwa oraz samorządowcy z regionu kujawsko-pomorskiego, którzy dyskutowali nt. rozwoju portów lotniczych w regionie Morza Bałtyckiego.
Reklama
Spotkanie realizowane w ramach unijnego projektu Baltic Bird ma na celu wymianę doświadczeń oraz najlepszych praktyk pomiędzy tymi lotniskami.

Konferencja była kolejnym spotkaniem w ramach projektu zrzeszającego lotniska z obszaru Morza Bałtyckiego. W jego skład wchodzą m.in. lotnisko w Talinie, Liepaji (Litwa), Berlina czy Norrkoping (Szwecja). Polskę reprezentuje Port Lotniczy Bydgoszcz oraz lotnisko w Poznaniu. Gościem specjalnym spotkania w Bydgoszczy był Tom Shearer, ekspert IC Aviation, organizacji zajmującej się analizami potencjału lotnisk i wspieraniem ich rozwoju. Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Miasta Bydgoszczy, Rady Nadzorczej PLB, TARR oraz bydgoskiego portu.

- Wymiana doświadczeń i możliwość współpracy między portami lotniczymi z regionu Morza Bałtyckiego pozwala nam na korzystanie z najlepszych praktyk w rozwijaniu nowych połączeń jak też zwiększania jakości usług dla pasażerów. Jednym z elementów jakie obecnie rozważamy w ramach projektu Baltic Bird jest stworzenie City Airport Terminal. Takie rozwiązanie, pozwoli pasażerom na wygodne dokonanie odprawy już w Toruniu a potem skorzystanie z lotniskowego transportu do lotniska w Bydgoszczy - powiedział Tomasz Moraczewski, prezes Zarządu PLB

Podczas spotkania dyskutowano na temat uwarunkowań i funkcjonowania lotnisk regionalnych. Tom Shearer podkreślał, że mniejsze porty regionalne muszą wykazywać szczególną cierpliwość w oczekiwaniu na nowe loty, a jednocześnie muszą być przygotowane na szybkie działanie, gdy przewoźnik podejmie pozytywną decyzję. Dlatego tak istotne są projekty inwestycyjne w infrastrukturę lotniska i sięganie po nowe rozwiązania, które będą uatrakcyjniały port w oczach linii lotniczych i zwiększały jego dostępność np. w przypadku trudnych warunków atmosferycznych. Ekspert dodał również jak istotne są także działania ze strony samorządów, które podnoszą atrakcyjność regionu pod kątem turystycznym czy biznesowym i mogą dodatkowo stymulować ruch lotniczy.

- Bydgoszcz i cały region ma potencjał do rozwoju rynku lotniczego. Należy jednak zdać sobie sprawę, że lotnisko w Bydgoszczy konkuruje z portami lotniczymi w całej Europie, a sytuacja na rynku lotniczym nie jest łatwa. Tym bardziej należy docenić rozbudowany i zaplanowany wiele lat do przodu program inwestycyjny oraz prowadzone działania lotniska nakierowane na pozyskiwanie nowych przewoźników - podkreślił Tom Shearer z IC Aviation.

Ostatnie komentarze

gość_73eac 2014-09-23 20:28   
gość_73eac - Profil gość_73eac
Toruń to historycznie miasto pomorza, hanzeatyckie. Ale też mnie zdziwiło, że konferencja rejonu morza batyckiego, biorą udział Bydgoszcz i Poznań zamiast Szczecina i Gdańska.
gość_6ebd2 2014-09-22 10:14   
gość_6ebd2 - Profil gość_6ebd2
Kujawsko-pomorskie - ładny mi region Morza Bałtyckiego....
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy