Wyższe przychody linii dzięki analizie danych Amadeusa

23 maja 2016 07:24
1 komentarz
Amadeus udostępnił oprogramowanie typu business intelligence dla linii lotniczych Amadeus Performance Insight. Pozwala ono liniom lotniczym analizować dane, aby mierzyć wydajność i usprawniać działalność, analizować popyt i tworzyć skuteczne strategie cenowe.
Reklama
Wśród pierwszych linii lotniczych, które zaczęły stosować narzędzie Amadeus Performance Insight znalazły się m.in. Avianca Brasil, Air Vanuatu i ECAir.

Standardowa wersja pakietu Amadeus Performance Insight dla linii lotniczych, które dopiero zaczynają wdrażać strategię business intelligence, obejmuje pięć kluczowych tablic wskaźników (tzw. dashboardów). Dostarczają one cennych informacji kierownictwu najwyższego szczebla oraz działom marketingu, sprzedaży, operacji i zarządzania przychodami.

Dla bardziej dojrzałych przedsiębiorstw Amadeus opracował serię zaawansowanych modułów, które integrują nowe źródła danych z dotychczasowymi systemami linii lotniczych, co pozwala znaleźć nowe możliwości rozwoju. Ponadto pakiet obejmuje rozwiązania niestandardowe, dostosowane do potrzeb linii lotniczych w zakresie integracji danych, hostingu, przetwarzania i wizualizacji.

Otwarta, oparta na chmurze obliczeniowej architektura technologii stanowiącej podstawę rozwiązania Amadeus Performance Insight umożliwia integrację wielu źródeł danych. Ponadto jest ona skalowalna i można ją dostosować do różnych linii lotniczych oraz przetwarzać za jej pomocą nieograniczone ilości danych.

Dzięki Amadeus Performance Insight przewoźnicy mogą uzyskać cenne informacje na temat zachowań klientów oraz przyczyny spadków czy wzrostów ich aktywności zakupowych. Pozwala to lepiej zarządzać popytem i tworzyć spersonalizowane oferty.


Linie lotnicze mogą również analizować zapotrzebowanie pasażerów na poszczególne połączenia, co umożliwia tworzenie skutecznych strategii cenowych, zwiększenie rentowności i usprawnienie działalności przez wykrywanie przypadków nieefektywności i monitorowanie punktualności.

- Większość międzynarodowych przewoźników każdego roku odnotowuje wzrost ilości generowanych danych o 50 proc. Zarówno duże, jak i małe linie lotnicze często przechowują i przetwarzają jedynie niewielką ich część, z każdą chwilą tracąc w ten sposób setki możliwości biznesowych - powiedział Pascal Clement, dyrektor ds. analizy danych w Amadeusie. - Z uwagi na rozproszone systemy oraz dużą różnorodność formatów danych szybkie uzyskiwanie cennych informacji wymaga zastosowania zaawansowanych narzędzi analitycznych. Amadeus Performance Insight idealnie nadaje się do tego celu.

- Analiza danych odgrywa kluczową rolę w podejmowaniu decyzji, zwłaszcza w obszarach działalności biznesowej i strategii. Amadeus Performance Insight pomaga nam szybko zorientować się w naszej aktualnej sytuacji, bez konieczności poświęcania czasu na ręczne wprowadzanie danych. Dzięki temu możemy się skupić na potrzebach pasażerów i rynkowych trendach oraz uwzględnić je w naszej strategii - dodał Floyd Smith, dyrektor sprzedaży i marketingu linii Air Vanuatu.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

usuniety 2016-05-25 10:13   
usuniety - Profil usuniety
Rozwój Big Data w biznesie to zbyt atrakcyjny kierunek rozwoju by linie lotnicze mogły go zignorować i gdyby się temu przyjrzeć, to kto dysponuje lepszymi danymi niż Amadeus?
Czy ten system zagwarantuje wyższe przychody? Jeśli chodzi o stworzenie bardziej spersonalizowanej oferty - jak najbardziej, jednak w sytuacji gdy wiele linii ma kłopoty z zaawansowaną kontrolą własnych kosztów, trudno mówić o automatycznej poprawie przychodów dzięki wdrożeniu Big Data.
Niektóre linie lotnicze niewątpliwie chętnie sięgną po te narzędzie i będą aktywnie z niego korzystać, inne będą używać dlatego że konkurencja też używa, inne linie lotnicze z bardziej skostniałą kulturą korporacyjną zapewne uznają, że wymienione oprogramowanie to bzdura. Kiedyś prowadziłem badania na temat w jaki sposób linie lotnicze używają mediów społecznościowych i wydawało mi się, że na tego rodzaju nowych rozwiązaniach najlepiej mogą skorzystać niewielkie lub młode linie lotnicze, które dopiero torują sobie drogę w biznesie lub walczą o przeżycie, tymczasem liderami we wdrażaniu nowych rozwiązań są linie duże, które jak się wydają mają dobrą pozycję na rynku, podczas gdy mniejsze linie albo nie są takimi rozwiązaniami zainteresowane albo używają ich ale nie mają głębszej koncepcji jak to robić. Podsumowanie jest takie - dzięki Amadeus Performance Insight porządne linie będą w stanie jeszcze bardziej zwiększyć przewagę, sam znam parę linii, które we własnym zakresie wdrażały do tej pory Big Data, podczas gdy linie typu LOT, o ile nie zmienią stylu zarządzania to dalej będą próbowały prowadzić ręczne sterowanie "na czuja" i dziwić się, dlaczego innym się udaje a nam nie. ;)
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy