Recenzja: JAL Sakura Lounge w Tokio-Haneda

10 sierpnia 2017 11:00
Dwupoziomowy salon biznesowy JAL Sakura Lounge w Tokio-Haneda wyróżnia się funkcjonalną i nowoczesną aranżacją wnętrz oraz świetnie urządzoną częścią wypoczynkową. Nieco słabsza oferta kulinarna dostępna w salonie nie obniża jego wysokiej oceny. 

Reklama
JAL Sakkura Lounge to jedna z kilku poczekalni biznesowych dostępna dla pasażerów korzystających z terminala międzynarodowego na tokijskim lotnisku Haneda. Prowadzony przez Japan Airlines salon jest przeznaczony dla pasażerów klasy biznes oraz posiadaczy odpowiednich kart statusowych podróżujących rejsami japońskiego przewoźnika, a także pozostałych linii należących do sojuszu oneworld. Oprócz tego z jego oferty mogą korzystać klienci kilku innych przewoźników obecnych na lotnisku Haneda (m.in. Air France, Emirates, Korean Air, Vietnam Airlines).


Salon został urządzony na dwóch wyższych piętrach zlokalizowanych nad główną halą odlotów (oznaczonych jako poziom 4F i 5F). Wejście znajduje się w pobliżu gate'u 112. Do recepcji, która jest współdzielona z działającym obok JAL First Class Lounge, prowadzą ruchome schody oraz windy. Poczekalnia biznesowa czynna jest codziennie od 4:30 do 1:30 kolejnego dnia.


Na dolnym poziomie poczekalni znajduje się obszerna strefa restauracyjna z samoobsługowym bufetem, centrum biznesowe oraz łazienki wraz z w pełni wyposażonymi kabinami prysznicowymi udostępnionymi dla osób pragnących odświeżyć się przed podróżą. Z kolei na wyższej kondygnacji urządzono strefę wypoczynkową wraz z barem. Taki układ świetnie się sprawdza w praktyce. Bardziej ruchliwa część bufetowa została bowiem całkowicie oddzielona od spokojniejszej, przeznaczonej do relaksu części salonu.


W korytarzu prowadzącym do restauracji jest pomieszczenie z zamykanymi szafkami, w których można pozostawić bagaże. Dzięki temu pobyt w lounge jest bardziej komfortowy, gdyż nie trzeba przemieszczać się między piętrami z walizkami. Osobna przechowalnia dostępna jest również na wyższej kondygnacji salonu.


W centralnej części strefy restauracyjnej znajduje się duży, samoobsługowy bufet, przy którym serwowane są ciepłe i zimne dania oraz napoje.


Aranżacja salonu sprawia przyjemne i nowoczesne wrażenie. Stonowana kolorystyka wyposażenia dodaje jego wnętrzom elegancji, a na ścianach uwagę przykuwają drobne kwiaty kwitnącej wiśni. To do tego symbolu japońskiej kultury nawiązuje nazwa poczekalni.


W tej części lounge stworzono przestrzeń do spożywania posiłków wypełnioną różnego typu stolikami i krzesłami.


W ofercie kulinarnej poczekalni znajdują przede wszystkim proste przekąski oparte na kuchni japońskiej i międzynarodowej. Do dyspozycji jest bufet sałatkowy, gotowe kanapki oraz wybór kilku ciepłych dań.



Nie brakuje stanowiska do przyrządzenia tradycyjnego ramenu.


Można także skosztować kilku zup, typowych japońskich pierożków gyoza oraz paru gatunków sushi. Wybór dań nie jest nadzwyczajny, ale jedzenie jest smaczne i ładnie prezentujące się na stołach.


Część wypoczynkowa poczekalni została urządzona na wyższym piętrze. W godzinach wieczornych była niemal całkowicie pusta i przez to znacznie spokojniejsza od pełnej pasażerów strefy bufetowej.


Do dyspozycji są dwie sale oraz wydzielona palarnia. W mniejszym pomieszczeniu przygotowano dla gości różnego typu miejsca do siedzenia. Przy większości z nich zainstalowano gniazdka elektryczne, dzięki czemu w zasadzie w każdym miejscu lounge można swobodnie podłączyć do zasilania sprzęt elektroniczny.


Nie brakuje zarówno szerokich, designerskich foteli, jak i tradycyjnych stołów, przy których można wygodnie pracować. W razie potrzeby można skorzystać tu także z drukarki i faksu. W całej poczekalni działa szybki, bezpłatny internet bezprzewodowy.


Szerokie okna gwarantują gościom przebywającym na piętrze panoramiczny widok na płytę tokijskiego lotniska Haneda.


Główna sala na piętrze została podzielona na dwie części. W pierwszej urządzono bar, a w drugiej strefę relaksacyjną.


Przy barze znajduje się szeroki wybór napojów chłodzących i alkoholi, w tym kilka typowych trunków japońskich. Oprócz tego można skorzystać tu z ciśnieniowego ekspresu do kawy oraz bogatego wyboru herbat. Są też drobne przekąski.


W głębi sali znajduje się kilkadziesiąt różnych foteli i siedzisk. Pomieszczenie zostało podzielone wizualnie na mniejsze części za pomocą metalowych ścianek.


Komfortowe mini-sofy i dobrze dobrane oświetlenie dodają tej części poczekalni nieco klubowego charakteru.


Przed lotem można również skorzystać z mechanicznego masażu całego ciała za pomocą kilku zaawansowanych foteli masujących.


JAL Sakura Lounge na tokijskim lotnisku Haneda to funkcjonalna i świetnie urządzona poczekalnia biznesowa. Znajduje się tu wszystko, czego można oczekiwać od dobrego salonu: bufet z napojami i przekąskami, komfortowe miejsca przygotowane do pracy i relaksu przed odlotem, centrum biznesowe, nowoczesne kabiny prysznicowe oraz palarnia.


Dzięki urządzeniu poczekalni na dwóch piętrach rozdzielono strefę jadalną od wypoczynkowej, zapewniając w tej ostatniej więcej komfortu i ciszy. To duża zaleta. Nowoczesny wystrój wnętrz nadaje salonowi eleganckiego wyglądu i tworzy przyjemną atmosferę.

Nieco słabiej wypada ocena oferty kulinarnej dostępnej w lounge. Nie jest ona nadmiernie rozbudowana, a dostępne dania mają też raczej niewyszukany charakter. Ich jakość i liczba są jednak w pełni wystarczające, aby zjeść w trakcie pobytu w salonie pełnowartościowy posiłek.

fot. Marek Stus

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy