Rubinowa czekolada i błękitne wino szansą dla travel retail

11 września 2017 11:45
Na świecie istnieje trend tworzenia kolorowych produktów spożywczych, które trafiają w gusta młodszych konsumentów. Dwa z nich, z którymi twórcy i handlowcy wiążą duże nadzieje to rubinowa czekolada oraz błękitne wino.
Reklama
Szwajcarska firma B2B oraz producent kakao Barry Callebaut, stworzyła czekoladę w kolorze rubinowym. Jest to pierwszy od 80 lat nowy gatunek czekolady. Do tej pory na rynku występowały trzy gatunki czekolady: mleczna, gorzka oraz biała.

Nowy gatunek czekolady, który został zaprezentowany w ubiegłym tygodniu w Szanghaju, jest tworzony z rubinowych ziaren kakaowca, którym zawdzięcza swój kolor oraz “świeży smak owoców leśnych”.


- Badania konsumenckie przeprowadzone na różnych rynkach potwierdzają, że rubinowa czekolada nie tylko zaspakaja nowe potrzeby konsumenckie, które mogą być zauważone wśród millenialsów, ale także zamiary wyjątkowych zakupów w różnych przedziałach cenowych. Nie możemy się doczekać wspólnej pracy z naszymi partnerami by wprowadzić ten produkt będący rezultatem innowacyjnego przełomu na rynek i stworzyć rubinową czekoladę jako kategorię dostępną dla producentów czekolady i konsumentów, jako czwarty gatunek obok czekolad gorzkich, mlecznych i białych - powiedział Peter Boone, dyrektor działu innowacji i jakości Barry Callebaut.


Nowa czekolada jest częścią rosnącego na świecie trendu tworzenia produktów spożywczych o niezwykłych lub niepotykanych wcześniej kolorach. Nowa grupa produktów ma za zadanie między innymi przyciągnąć millenialsów.

Tą drogą podąża także szwajcarski start-up Geneva Blue, który za cel działalności obrał sprzedaż wina o błękitnym kolorze.

- Ponad wszystko chcieliśmy stworzyć nowy wizerunek wina, które postrzegane jest przez młode osoby jako przestarzały trunek. Wino, którego kolor wzorowany jest na kolorze Jeziora Genewskiego, stworzone jest z mieszanki szczepów białych winogron, a swój błękitny kolor zawdzięcza naturalnym pigmentom obecnym w skórce winogron oraz stabilizatorowi koloru E-133. Wino jest naturalnie błękitne. My staramy się by kolor był bardziej intensywny - powiedział Thomas Heinimann, przedstawiciel Geneva Blue w rozmowie z “La Tribune de Genève”.


Wino tworzone przez Geneva Blue jest podstawowym produktem firmy fledglingowej Gik, która wprowadziła wino na rynek w ubiegłym roku. Jak informują przedstawiciele Gik, w ubiegłym roku firma sprzedała w Hiszpanii około 70 tys. butelek trunku, a jej klienci to osoby w wieku od 25 do 34 roku życia.


Oba te przykłady wskazują, że producenci i handlowcy coraz chętniej zwracają się w kierunku młodszych wiekowo konsumentów, którzy, jak wskazują badanie rynkowe, szukają innowacyjnych produktów. Podobnych produktów poszukują klienci sklepów duty free oraz travel retail.

- Tak jak wcześniej ujawniły to inne badania m1nd-set, autentyczne i wyjątkowe produkty są bardzo ważne w branży duty-free. Po raz kolejny to badanie potwierdza ten fakt, gdyż wyjątkowe i autentyczne lokalne produkty są dwom najpopularniejszymi kryteriami, które zachęciłyby podróżnych do odwiedzin sklepów duty free. Biorąc pod uwagę obecnie niski wskaźnik penetracji na wielu lotniskach, zdecydowanie istnieje potencjał i potrzeba bardziej kreatywnego podejścia do ogólnego prowadzenia działalności handlowej jak i modelu placówek handlowych - powiedział Peter Mohn, prezes i właściciel m1nd-set, komentując najnowsze wyniki badań organizacji na temat preferencji zakupowych podczas pobytu na lotniskach.


fot. Barry Callebaut, Geneva Blue, Gik

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy