Styczniowe statystyki Modlina

Styczniowe statystyki Modlina W styczniu tego roku lotnisko Warszawa-Modlin obsłużyło 101 110 pasażerów (768 operacji lotniczych). Od wznowienia operacji 30 września 2013r. do 31 stycznia 2014r. port lotniczy w Modlinie obsłużył łącznie 445,6 tys. (3,1 tys. operacji lotniczych).Natomiast od początku działania lotniska (15.07.2012) do końca stycznia 2014, port obsłużył ponad 1,4 mln podróżnych (9,5...
03/02/2014 16:08   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
azghar 2014-02-28 23:35   
azghar - Profil azghar
W lutym w WMI 99 909 pasażerów !
infomodlin 2014-02-06 23:27   
infomodlin - Profil infomodlin
dla zainteresowanych informuje o ILS.cat.2 w Modlinie
na stronie zobacz link jest potwierdzenie ILS. cat.2 w Modlinie
infomodlin 2014-02-04 22:52   
infomodlin - Profil infomodlin
gosc_47f25 @
90% ambitnie jest szansa ale jak zbliżą się do 85% będzie git
gosc_3d3ed 2014-02-04 22:50   
gosc_3d3ed - Profil gosc_3d3ed
Akurat loty do STN sa bardzo dobrze wypelnione 3 razy dziennie codziennie. :)
gosc_47f25 2014-02-04 22:32   
gosc_47f25 - Profil gosc_47f25
Średni LF w Modlinie w obecnym sezonie zimowym wynosi ponad około 73%. Czy to mało, czy też dużo ? Wszystko zależy od punktu odniesienia. Nie jest to szczyt marzeń ale widać wyraźny postęp w porównaniu z poprzednim rokiem. Najlepszy LF ma obecnie najdroższy kierunek czyli BCN, o dziwo NYO i RYG pomimo dużej ilości połączeń też cieszy się wielkim powodzeniem. STN ma troszkę gorszą sprzedaż ale to ze względu na dużą ilość połączeń oraz konkurencję W6 szczególne przy pasażerach lecących z rejestrowanym. Warto też dodać, że sprzedaje się bardzo dużo biletów w terminie krótszym niż 7 dni przed wylotem w cenach często przekraczających 500zł (najwięcej procentowo z wszystkich polskich lotnisk). Średni LF od sezonu letniego, po cięciach w regionach powinien wzrosnąć nawet do 90%.
jaszunski 2014-02-04 20:33   
jaszunski - Profil jaszunski
gosc_04e87 Ciężko dojechać skąd? Bo chyba nie z Warszawy?
gosc_11a31 2014-02-04 20:04   
gosc_11a31 - Profil gosc_11a31
Może jeszcze raz powtórze: Modlin jest lotniskiem przeznaczonym do obsługi LCC i czarterów, uzupełnia Okęcie. Jak każde lotnisko LCC jest w usytuowane w pewnej odległości od W-wy. Jeśli porównywać go z innymi lotniskami LCC w Europie(np. Luton, Beauvais, Rygge,Sandefjord itp) ma on bardzo dobry dojazd. Leży przy drodze ekspresowej S7, a także w niedalekiej bliskości od wyremontowanej linii kolejowej W-wa-Gdańsk, przesiadka do shuttle busa nie nastręcza żadnych problemów, koszt dojazdu też jest atrakcyjny. A jeśli uważasz Modlin za dziurę, to sorry ale nie najlepiej świadczy to o LUZ, które leży blisko Lublina, ma dociągniętą kolej pod terminal i odprawia w porywach 2-3 samoloty dziennie, a bardzo często tylko jeden w przeciwieństwie do Modlina, który z jednym przewoźnikiem odprawia w ciągu 2 miesięcy więcej pasażerów niż LUZ w cały rok. Jeśli to jest wg Ciebie ten potencjał to sorry, ale albo próbujesz leczyć swoje kompleksy i twierdzisz że białe jest czarne a czarne białe, albo żyjesz w jakimś innym świecie. Po co się wypowiadasz w tym wątku i obrażasz innych ludzi, skoro tak nie lubisz tego lotniska. Ja nie wypowiadam się w wątkach o innych portach lotniczych bo z nich nie korzystam i mało mnie to interesuje.
gosc_b55cb 2014-02-04 18:52   
gosc_b55cb - Profil gosc_b55cb
Mam taki pomysł. Niezbyt oryginalny. Ktoś przecież pisał ten artykuł. Zamiast się obrzucać błockiem i wyzywać od nieuków, mozna by autora spytać, skąd wziął te dane i jak to było liczone - te operacje. To by kończyło temat. Raz na zawsze. Komentarz moderatora: Takie informacje znajdowały się w mailu przesłanym do naszej redakcji przez port w Modlinie...
gosc_33492 2014-02-04 18:21   
gosc_33492 - Profil gosc_33492
Ludzie, q...m. Zakonczcie ten zenujacy spektakl Lublin vs. reszta swiata bo sie niedobrze robi. Prosba do hejtujacych LUZ i jednoczesnie do fanatycznych obroncow.
jaszunski 2014-02-04 17:30   
jaszunski - Profil jaszunski
gosc_3e6c1 Czy Ty przeczytałeś co ja napisałem? Nigdzie nie obrażałem Lublina, wprost przeciwnie, bardzo lubię to miasto, spędziłam tam wiele pięknych chwil i zawsze polecam znajomym na wypad weekendowy. Ale prawdą jest także, że ludzie z Lublina, lub przynajmniej tacy którzy za takich się podają, obrażają w tym wątku Modlin. Nazywanie WMI dziurą w sytuacji, gdy samemu ma się jedyne lotnisko w Świdniku i ląduje na nim jeden samolot, nie świadczy najlepiej o tych, którzy wypowiadają takie opinie.
modlinlotn 2014-02-04 17:18   
modlinlotn - Profil modlinlotn
W celu zakończenia awantur o wyliczenia LF... 768 to liczba operacji FR w WMI w styczniu. Więc wychodzi średnio 132 pasażerów na samolot.
gosc_3e6c1 2014-02-04 17:17   
gosc_3e6c1 - Profil gosc_3e6c1
jaszunski... Ja jestem z Lublina i nie masz racji co do swojej powyższej wypowiedzi. Ja wiem, że możesz nas nie lubić, myśleć że to wiocha w Polsce nawet D choć pewnie ani razu tu nie byłeś i nie masz bladego pojęcia jak wymiernie lotnisko wpływa na region. Ale pomyśl, że równie dobrze te posty mogą pisać rozżalebi mieszkańcy BZG albo LCJ. Ale nie, Lublin wszystkiemu winny:)
jaszunski 2014-02-04 16:54   
jaszunski - Profil jaszunski
grzesiek_lublin: Z tego co widzę, to mnóstwo tutaj napinaczy z Lublina, którzy obrażają Modlin. Nic dziwnego, że niektórzy nie wytrzymują. Skoro wy nazywacie coś dziurą, to się nie dziwcie, że inni odpowiadają wam w ten sam sposób. Ja rozumiem, że musicie gdzieś wyładowywać frustrację z powodu fatalnych wyników LUZ, ale proszę, nie róbcie tego w wątkach poświęconych warszawskim lotniskom. A jeśli chodzi o warszawskie słoiki, to akurat najwięcej ich właśnie z lubelskiego, więc nie sądzę, że nie mają pojęcia o Lublinie. Znają go od podszewki, lepiej niż rodowici warszawiacy :)
grzesiek_lublin 2014-02-04 15:40   
grzesiek_lublin - Profil grzesiek_lublin
gosc_60a0b odezwał się słoik z wielkiej dziury- kolego nieobrażań porządnego miasta o którym nie masz pojęcia.
gosc_1b83e 2014-02-04 15:14   
gosc_1b83e - Profil gosc_1b83e
@serengeti Napisałem lepszą średnią cenę, czyli wyższą (lepszą dla rentowności tras). Jak się coś cytujesz, to dokładnie.
Dlaczego bazy sa w Warszawie, Krakowie, Katowicach, a nie w Rzeszowie, Lublinie, czy Bydgoszczy? Na prawdę to jest takie trudne do zrozumienia? Moze wytlumacze tak zebys zrozumial. Jest sobie sklepik na wsi z mala iloscia towarow i wysokimi cenami, ale ludzie w nim kupuja, bo do innego slepu maja daleko. W innym miejscu jest wieksza biedronka z tanimi cenami, ale duza ilosc potencjalnych klientow z pobliskiego osiedla. Biedronka by sie na tej wsi nie utrzymala, bo by nie miala wystarczajacej ilosci klientow. To jest duze uproszczenie, ale zwiekszajac bardzo podaz mozna sobie pozwolic na obnizenie cen, tylko trzeba miec pewnosc, ze znajdzie sie odpowednia ilosc chetnych. Dlatego np przy bazie w KRK Ryanair raczej juz jej w RZE nie otworzy. Mozliwy jest kiedys jakis jeden samolot, ale duze bazy musza byc w odpowiedniej odleglosci do siebie i w potencjalnie najlepszych miejscach.
gelek83 2014-02-04 14:48   
gelek83 - Profil gelek83
gosc_46d4e- bardzo sensownie przedstawiłeś jak wygląda sytuacja na poszczególnych regionalnych lotniskach typu LUZ, RZE,LCJ...również zgadzam się z tym co piszesz i podpisuje się pod tym obiema rękami...mimo że jestem z Lubelszczyzny i bardzo chciałbym żeby oferowanie z LUZ uległo zmianie na lepsze, to jednak życzę innym lotniskom samych wzrostów w 2014 roku.
serengeti 2014-02-04 14:46   
serengeti - Profil serengeti
gosc_46d4e, no, teraz to wszystko jasne. znaczy sie ze FR czy Wizzair wola latac i otwierac bazy w KTW KRK a nie w LCJ albo LUZ bo w KRK maja nizszy LF a lotnisko nie doplaca. To ma sens, juz wiem na czym polega biznes LCC lol;) A skoro jestes ekspertem, to wyjasnij jeszcze co to znaczy ze w LCJ czy LUZ "bilety sa drozsze ale srednia cena jest nizsza" bo nie wiem jak inni ale ja sie zgubilem.
gosc_46d4e 2014-02-04 14:00   
gosc_46d4e - Profil gosc_46d4e
@gosc_2f992 Udowodniles po prostu, ze nie masz pojecia o czym piszesz. Na takich lotniskach jak LUZ, RZE, LCJ zawsze beda drozsze bilety LCC niz w WMI, KTW, czy KRK. Te mniejsze lotniska rowniez maja przewaznie lepszy LF i srednia cene ze wzgledu na male oferowanie i brak konkurencji. Podaz na tych lotniskach niestety uzalezniona jest od doplat i z popytem nie zawsze ma wiele wspolnego. Na prawde tutaj wielkiej Ameryki nie odkrywam. Rozumiem, ze w tym roku ujawnilo sie wielu "ekspertow" lotniczych, ale radze troche przeanalizowac szerzej sytuacje z ostatnich kilku lat i wiele spraw sie rozjasni.
serengeti 2014-02-04 12:18   
serengeti - Profil serengeti
Goscie ktorzy tu z zapalem wyliczaja sredni LF w Modlinie mnozac liczbe operacji lotniczych przez liczbe miejsc w samolocie Ryanaira niech sobie synapsy w mozgu policza, bedzie szybciej, prosciej i wynik bardziej wiarygodny. W waszych pozal sie boze obliczeniach helikopter (ladowaly takie w styczniu w WMI) tez powinien przywiezc i wywiezc 189 pasazerow, a przywiozl jednego dwoch albo nawet zadnego. Straszliwie niski LF!;)
gosc_cf239 2014-02-04 11:31   
gosc_cf239 - Profil gosc_cf239
Ludzie, przecież część operacji to tylko ruch GA a port nie musi publikować wszystkich danych bo tajemnica handlowa. FR ma coraz lepsze wyniki i dla każdego znającego temat niespodzianką nie jest, że zimą LF-y spadają i mniejszy ruch. @jaszunski- bardziej obiektywne jest liczenie operacji w tygodniu a tych jest 86 w 2 strony po jakiejś 4,3- 4,4 tygodnia da gdzieś 770 operacji.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy