Wybieramy wydarzenie lotnicze roku 2007

Wybieramy wydarzenie lotnicze roku 2007 Rok 2007 dobiega końca. Postanowiliśmy przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia w branży lotniczej w mijającym roku i wybrać najważniejsze. Dlatego poniżej przedstawiamy nasze propozycje i jednocześnie prosimy Was drodzy czytelnicy o Wasze propozycje. LOTem do Pekinu Zapowiedzi Emirates wejścia do Polski Loty transatlantyckie z Rzeszowa Otwarcie nowego...
28/12/2007 19:52   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
aynis 2008-01-04 10:17   
aynis - Profil aynis
DAreck: to fakt, pilnują i wpuszczają najpierw tych z priority. Pamiętam, że jeszcze w zeszłym roku naprawdę niewiele osób korzystało w FR czy EZY z tej usługi (na przykład tylko ja ;), a teraz już całkiem sporo osób wykupuje pierwszeństwo... Nie spotkałam się jeszcze jednak z osobą, która wykupiłaby większa przestrzeń na nogi w W6...
dareck 2008-01-04 09:37   
dareck - Profil dareck
aynis: To samo przeżyłem w CIA (z FR :P), o czym już wspominałem zresztą - "wejście priorytetowe do autobusu". Pół biedy, kiedy ten priorytet wynika z online check-in, ale będąc na miejscu osoby, która DOPŁACIŁA, żeby wejść wcześniej do samolotu, to bym FR nie odpuścił... Mam jeszcze ostatni obrazek z Gdańska - FR nie zainwestował nawet w stojaczek z napisem "PRIORITY/ALL OTHERS", więc oczekujący tłum oblepia szczelnie wejście do korytarza i trzeba się przebijać "na siłę". Na szczęście personel bardzo zdecydowanie dba o właściwą kolejność :)
adams 2008-01-02 20:59   
adams - Profil adams
stenus: lepiej napisac MOL bo jest krótsze i pozostaje w pamięci niż Michael O’Leary ;)
humbak 2008-01-02 20:38   
humbak - Profil humbak
lingor98: Nikt tutaj nie pyskuje, tylko wymienia poglądy, jak zauważa andrzej500. Akurat FRanca wywołuje najwięcej emocji, bo taka to juz linia. Lubi MOL jak sie o jego dziecku mówi (dobrze, źle, nieważne - ważne, aby nazwiska nie przekręcili).
andrzej500 2008-01-02 20:34   
andrzej500 - Profil andrzej500
ależ to nie pyskówki tylko wymiana poglądów i uwag, a mówimy nie tylko o FR, ale też o innych liniach oczywiście na argumenty
lingor98 2008-01-02 20:04   
lingor98 - Profil lingor98
Jak się te pyskówki nt. FR mają do tematu tego posta? Ech, wy chyba bardzo lubicie FR.
lingor98 2008-01-02 20:04   
lingor98 - Profil lingor98
Jak się te pyskówki nt. FR mają do tematu tego posta? Ech, wy chyba bardzo lubicie FR.
humbak 2007-12-31 12:19   
humbak - Profil humbak
pasazer: Zapytałeś o moje "dobre imię"< więc odpowiedziałem pod tym rygorem. Niemniej staram się tak robić, aby móc Ci odpowiedzieć jak najpełniej, tylko pozwól polatać mi z FRancą jeszcze troszkę, także do tych krajów, które wymieniłeś. Akurat sprawa miejsc numerowanych FRancy nie dotyczy zupełnie, gdyż jest free seating, za który nie ma opłat (jak na razie). Za to w tych, w których numerowane miejsca są, dostajesz numerek dopiero na odprawie, jak chcesz wcześniej, to zapłać (NE, DY, WW, LS).
humbak 2007-12-31 12:00   
humbak - Profil humbak
pasazer: Na lotniskach w Bratysławie i Rydze pasażerowie FRancy idą pieszo do samolotu (w Bratysławie autobus tylko odbiera przylatujących, bo jest daleko do wejścia, ale to już nie stanowi z priorytetem). Na obu lotniskach bardzo skrupulatnie przestrzegają Priority Boarding i ludzie z ta usługa idą jako pierwsi, co więcej w Bratysławie nawet są wydzielani do osobnego pomieszczenia! W pozostałych wspomnianych przez Ciebie krajach nigdy nie byłem, więc się nie będę wypowiadać. Maroko sprawdzę w styczniu (dokładnie Fez), więc będę w stanie dodać, bo mam wykupiony priorytet.
paolo-79 2007-12-31 11:48   
paolo-79 - Profil paolo-79
stenus:we WRO tez tak jest..sa lotniska ktore nadazaja za nowosciami ktorych wymagaja od nich linie.i sa lotniska gdzie handling olewa wszystko pokolei (na bagaz czeka sie do 80min,jak WAW)...i ostatnio obserwuje co raz wiecej pax z priority boarding,spakowanych ''na FR'' z trolley 10kg i z wyrukowanym przez siebie boarding card:)ostatnio lecac z GRO juz ok.20 osob zrobilo sobie selfcheckin...oby tak dalej FR wprowadzal takie innowacje,to FR 'wymyslil' LCC w Europie,i teraz wprowadza nowosci ktore sa w wiekszosci pozniej kopiowane przez innych..
humbak 2007-12-31 11:22   
humbak - Profil humbak
aynis, paolo, pasazer: Z tym priorytetowym wpuszczaniem to jest tak, że generalnie przewoźnik wymaga przy użyciu autobusu, aby w pierwszym znaleźli się tylko ci z priorytetem oraz "matki z dzieckiem". Niestety zachowania personelu lotniskowego (który nie jest zatrudniany przez FRancę lub EZY) są skandaliczne w tej materii, gdyż dochodzi do sytuacji, o jakich pisze aynis. Z którymi sam się także spotkałem. Na Zachodzie jednak jest tak, jak pisze paolo.
humbak 2007-12-31 11:18   
humbak - Profil humbak
pasazer: Z tego co wiem, to w NE i 4U możesz kupić tylko bilet z przesiadką, ale nie daje to transferu bagażu i pasażera. W porcie przesiadkowym musisz odebrać bagaż, przejść poza strefę bezpieczeństwa, odprawić się ponownie nadając bagaż i odbierając kartę pokłądową. Co więcej, przewoźnik nie ponosi odpowiedzialności za to, że nie zdążysz na ten drugi rejs, jeśli pierwszy się tak znacznie opóźnił. Więc to więcej marketingu niż korzyści. Nie wiem jak jest w I9. Z DY zgoda, ale transfery (za transfer bagażu trzeba zapłacić dodatkowo) są tylko na wewnętrznym rynku w Norwegii. Nie da się polecieć z Warszawy do Alicante przez Oslo z transferem bagażu i pasażera. A linie można dzielić na członków IATA i non-IATA.
aynis 2007-12-31 10:42   
aynis - Profil aynis
W WAW wpuszczają tych z pierwszeństwem do autobusu na początku, po czym wrzucają do pełna pozostałych pasażerów, że czasami się autobus nie domyka... I tyle, jeśli chodzi o pierwszeństwo ;) Ta sama sytuacja zdarzyła mi się kiedyś na LTN z EZY, gdzie raz dowozili mnie autobusem do samolotu - Ci z PB mieli wsiąść na początek autobusu i wysiąść jako pierwsi przez drzwi koło kierowcy. Tyle że kierowca się nie przejął i wypuścił wszystkich naraz...
paolo-79 2007-12-31 10:29   
paolo-79 - Profil paolo-79
pasazer:glupio troche krytykowac cos czego sie nie zna.jesli nie latasz FR nie pisz glupot.Ryanair na lotniskach gdzie jest autobus wpuszcza paxy z priotiry do pierwszego busa (zwykle 15pax),ten bus jedzie do samolotu,reszta jedzie drugim i zazwyczaj 3.busem...wiec wloz sobie swoje nominacje bo jak zwykle sie osmieszasz
adams 2007-12-31 10:22   
adams - Profil adams
andrzej:pierwszy raz spotkałem się z takim podejściem do klienta, zebym musiał podawać swój adres...ale to juz sprawa zamknięta ;)
hamburg 2007-12-31 02:20   
hamburg - Profil hamburg
no to AB mozna spokojnie zaloczyc do tych sieciowych...nawet ma sie mozliwosc laczyc loty AB z LH, LO, AF itp.
stenus: I znow jest problem w podzieleniu ,,no-frills´´ i ..full-service´´ Lecac Economy SAS musisz na euroejskich placic za napoje i jedzenie....ale w SAS dostajesz przes zaly lot (jak juz wykupiles np. kubek herbaty) gratisowe dolewki. U inych nie np. W6 lub FR. // Czili NE ma taki sam model laczonych lotow jak 4U?
humbak 2007-12-31 02:00   
humbak - Profil humbak
Dlatego też dla mnie to dzielenie na przewoźników niskokosztowych i "tradycyjnych" jest zupełnie bez sensu, bo tyle, ile linii, tyle modeli biznesowych. Podobnie podział na "no-frills" i "full-service" także stracił na znaczeniu, gdyż przykład FRancy daje możliwości ileż to "bajerów" można zastąpić nowymi, a przykład SAS, Iberii czy Blue1 pokazuje, że one nie są już takie "full-service" skoro trzeba płacić za jedzenie i picie na pokładzie. Uważam, że można dzielić na sieciowych i p2p. To bardziej miarodajne, bo łatwo wykazać, które linie daja transfery, a które oferują tylko p2p (i niech nas nie zmyli oferowanie przez NE rejsów łączonych, bo i tak sa to dwa p2p). Oczywiście można też dzielić na linie tanie i drogie, ale z zastrzeżeniem, że tanie nie równa sie LCC (vide CeZero).
hamburg 2007-12-31 01:38   
hamburg - Profil hamburg
stenus: przeciesz mowilem ze jest nie typowym. A na czym on osczedza koszty? Tylko ze ma pare lotnisk w swojej siatce ktory sa tansze od glownych lotnisk jak BGY czy STN.
hamburg 2007-12-31 01:36   
hamburg - Profil hamburg
Czili rozumie z waszej dyskusji (stenus, andzej500) ze FR nie zwraca podatkow i oplat przy nie wykozystanych lotach. Ale absurd jest z tym ze nawet jezeli powrot jest na tej samej rezerwacji ze jest on traktowany oddzielnie. Przeciesz jezeli mi odwolaja lot i mam wracac na nastepny dzien i juz w danym dniu w ktory zostal mi odwolay lot nie ma mozliwosci sie dostac do portu docelowego to jak ja mam zglosic na lot powrotny jezeli mie tam nie bedzie? Chyba ze sie mylisz stenus i jest mozliwosc przebookowac lot powrotny na inny dzien jak lot docelowy. Nie wiem. Wiem tylko co powiedziano juz wczesniej. Jezeli odwoalno ci lot i chcesz dostac pienadze spowrotem to dostajesz za cala rezerwacji czili tez za lot powrotny.
humbak 2007-12-31 01:31   
humbak - Profil humbak
Hamburg: AB jest LCC bo na niskie koszty, a nie niskie ceny. :o)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy