BMI baby: Andrzej P. Kobielski

BMI baby: Andrzej P. Kobielski Dzięki niemu za parę dni na polskim niebie pojawią się samoloty BMI baby - "linii z małymi cenami". On też był jednym z założycieli polskiego taniego przewoźnika - linii lotniczej Centralwings. O tym jak doszło do pojawienia się BMI baby na polskim niebie, o wcześniejszej przygodzie z Centralwings oraz planach ekspansji brytyjskiej linii na kolejnych polskich lotniskach...
06/02/2008 20:08   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
aynis 2008-02-08 08:15   
aynis - Profil aynis
Dzień dobry :) W FR sprzedają teraz bilety od 2,5 funtów - promocja trwa do 11 lutego na loty od 23 lutego do 30 kwietnia.
marqoos_pl 2008-02-08 01:28   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
tez uciekam spac... dobrej nocy... niech sie Wam wszystkim przysnia bilety za 1 zl na dowolnej trasie w dowolnym terminie... (i przypadkiem zeby sie to nie zmienilo w koszmar, ze akurat macie 0,50 pln na karcie, hehe)
hamburg 2008-02-08 01:24   
hamburg - Profil hamburg
ja tez...dobranoc ;-)
adams 2008-02-08 01:22   
adams - Profil adams
marqoss:dzieki za odpowiedz :) ja mykam. dobranoc for all:)
marqoos_pl 2008-02-08 01:19   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
adams: hm.... trudne pytanie, powiem szczerze... FR i C0 chyba najwięcej... C0 na weekendowe wypady jest zazwyczaj tańszy i w ostatniej chwili, a FR w środku tygodnia i z dużym wyprzedzeniem... EI też nie jest źle, chociaż tak jak mówiłem, ostatnio mają wysokie ceny... a tak to czasami jeszcze jakieś OK (Czech Airlines) czy LH/LO przez FRA się sprzeda... Jest jeszcze BA przez LGW, ale tego, to chyba ani razu nie sprzedałem...
miras 2008-02-08 01:17   
miras - Profil miras
No własnie ostanio nie jest zle z C0. Na moich 5 lotów z nimi, drugi lot opóźniony o 7h ( po roku czasu i wciągnięciu w to ULC otrzymalem zwrot kosztów dzwonienia :) Trzeci lot, misiac przed zmienili rozklad lotw (moj rejs w danym dniu skasowany). Pozostale byly ok, a jedne 20 minut przed czasem :)))
hamburg 2008-02-08 01:16   
hamburg - Profil hamburg
adams: skutek ze teraz za odprawe na lotnisku tzeba placic i ludzie robia odprawe online.....napewno duza czesc. To by wytlumaczylo mala kolejke do check-in FR.
adams 2008-02-08 01:15   
adams - Profil adams
marqoss-pl:z twojej pracy w biurze wynika, ze jaka linia najlepiej sprzedaje swoje bilety na trasie KRK-DUB-KRK?
marqoos_pl 2008-02-08 01:13   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
też leciałem EI z KRK i zawsze był pełny... ostatnio tylko jakieś takie ceny (weekend) strasznie wysokie mieli...
adams 2008-02-08 01:13   
adams - Profil adams
poprawa *do check-in :-)
marqoos_pl 2008-02-08 01:12   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
C0 ma dobre godziny lotów na trasie DUB-KRK w kombinacji weekendowej (DUB-KRK w sb rano, a powrót w pn wczesnie rano) i właśnie na tym sporo klientów zyskał. I w dodatku ten samolot startuje w Krakowie, więc nie ma gdzie narobić opóźnień (chociaż to muszę powiedzieć, że się ostatnio w C0 poprawiło).
adams 2008-02-08 01:12   
adams - Profil adams
marqoss_pl:widzialem kilka razy kolejke W KuRniKu do DUB liniami Aerlingus. Otej samej porze odlatuja samoloty do dub (FR i EI). No EI była bardzo dluga kolejka w check-in natomiast FR bardzo mała....
miras 2008-02-08 01:08   
miras - Profil miras
adams: wiem o tym. ja jestem patriotą (może idiotą) ale lubię C0 :))) Mimo ich wszystkich wad.
marqoos_pl 2008-02-08 01:07   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
EI na tej trasie ma teraz strasznie wysokie ceny... czasami się zastanawiam, kto tym wtedy lata, gdy różnica jest czasami 100 lub więcej EUR pomiędzy EI a FR lub C0 na te same dni... ale Irlandczycy (szczególnie ci starsi) boją się latać czymkolwiek innym niż EI, więc to jest też ich wierny klient... i to nie tylko na trasach do Polski, ale na innych również... czasami płacą dużo więcej niż za inne linie z bliżej nieokreślonych powodów... ale cóż... ich kasa, ich wybór... :)
adams 2008-02-08 01:04   
adams - Profil adams
miras: masz jeszcze do wyboru FR i EI :)
miras 2008-02-08 01:03   
miras - Profil miras
No to może kiedyś wybiorę się do Irlandii, aby napić się najlepszego na wyspie piwa.... Żywiec hehehe. Poczekam tylko na dobrą promocję w C0 :)
hamburg 2008-02-08 01:03   
hamburg - Profil hamburg
Zywiec to moje ulobione piwo....zawsze sie ciesze jak przyjade do PL i golne sobie piwko z kolegami ;-)
hamburg 2008-02-08 01:00   
hamburg - Profil hamburg
mam na mysli ze wybieram sie na mala wyprawe do LON (tylko na jeden dzien) aby sfotografowac A380 ktore bedzei ladowal 18.03 na LHR. Chcem go zobaczy bo jak mialem praktyke u Airbus-a (w HAM) to go akurat budowali A380-001 ;-)
marqoos_pl 2008-02-08 00:59   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Najlepsze piwo w Irlandii??? Żywiec oczywiście, a nie żaden tam irlandzki poison, hehehe. Żywca, Tyskie i Okocim (czasami Lecha) w każdym sklepie kupisz, hehe. A co do cen, to się zgadzam, nie są wcale niskie, ale jest to tez spowodowane dużą popularnością Krakowa wśród turystów i pijaków (przepraszam, ale tak jest) z Irlandii. Też bym bardzo chciał, żeby ceny na tej trasie były dużo niższe... :(
miras 2008-02-08 00:55   
miras - Profil miras
marqoos_pl: mimo dużej konkurecji w moim wylotowym porcie KRK, bilety do DUB, do najtańszych nie należą. Jakie jest dobre piwo w IE :)))), Guinessa nie lubię.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy