Nanjing - nowy kierunek Lufthansy

Nanjing - nowy kierunek Lufthansy 31 marca Lufthansa otworzy nowe połączenie z Frankfurtu do Nanjing. Samoloty typu Airbus A340 będą latać na tej trasie pięć razy w tygodniu. Nanjing jest kolejnym po Guangzhou, Pekinie i Szanghaju miastem w Chinach bezpośrednio obsługiwanym z Frankfurtu.Paweł Cybulak
21/02/2008 20:39   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
humbak 2008-02-24 19:56   
humbak - Profil humbak
Smiem zaznaczyc, ze Nanjing ma polska nazwe (podobnie jak Pekin i Szanghaj), a brzmi ona Nankin. Skoro mowimy Pekin, a nie Beijing, lub Szanghaj, a nie Shanghai, to piszmy Nankin, a nie Nanjing. Nota bene Beijing to Polnocna Stolica, a Nanjing to Poludniowa Stolica. A wiza chinska dla Polakow jest bezplatna na zasadzie wzajemnosci, pod warunkiem, ze ubiegamy sie o nia w trybie normalnym (kilka dni czekania), a nie ekspresowo (nastepnego dnia), gdyz wtedy kosztuje 150 zl. Chinczycy daja nam bez problemu wizy wazne na 3 miesiace od daty wystawienia na 2 wjazdy po 40 dni kazdy. I nalezy starac sie o takie wlasnie wizy, gdyz daja bez pytania. Jedyne co trzeba zalaczyc dodatkowo, to wydruk zrobionej rezerwacji lotniczej (biletu nie trzeba wykupywac, wystarczy tylko zrobic rezerwacje).
tos 2008-02-23 16:40   
tos - Profil tos
Hamburg: gdy sie dowiedza ze jestes z Polski, bedziesz mial wize za darmo. Mozesz im w konsulacie o tym przypomniec. Podobny cennik jest np. w konsulacie w Hadze, ale Polacy tam tez maja darmowe wizy. W koncu jestesmy starymi, dobrymi, komunistycznymi przyjaciolmi Chin. :)
hamburg 2008-02-23 13:23   
hamburg - Profil hamburg
naprawde jest za darmo? Ja bede musial sobie dac wyrobic wize w konsulacie chinskim w Hamburgu. Tam kosztuje wiza dla obywateli niemieckich 20€ a pozostale narodowosci 30€. Nawet dostana od mnie 10€ wiecej ;-)
suavec 2008-02-22 23:55   
suavec - Profil suavec
Oprócz tego wielki SMOG. Byłem w szoku... przynajmniej pierwszy raz w CAN :)
tos 2008-02-22 23:45   
tos - Profil tos
Jak rowniez miasto z najwiekszym zagrozeniem przestepczoscia w calym kraju, przynajmniej takie sa opinie. Ma zaledwie 25 lat, 10 milionow mieszkancow i produkuje prawie polowe wszystkich zegarkow na swiecie. Chiny pobija wszystkich. :) Co do wizy: wizy do Chin sa wymagane od obywateli chyba wszystkich krajow, ale dla nas sa przynajmniej darmowe, za to Chinczycy musza placic za wize do Polski.
lmajchrowski 2008-02-22 23:01   
lmajchrowski - Profil lmajchrowski
Moze i jest darmowa ale trzeba o nia zadbac wlasnie jak lecialem 2 lata temu do SZX musialem ja wyrabiac i uwierz mi jest z tym troche klopotu zwlaszcza ze wize trzeba zaniesc do konsulatu i odebrac nie ma mozliwosci wysylania przez np. kuriera wiec np. ja mieszkam w tarnowie wiec 1 dzien na trasie tarnow- warszawa pozniej po 3 dniach znowu tarnow-warszawa i dopiero wylot czyli 2 dni marnujesz na sama procedure wizowa a do HKG o nic sie nie martwisz, poprostu lecisz i to jest jednak duzy plus. Z drugiej strony Chiny nie zyja tylko HKG a powiem ze SZX to dobra destynacja a dostac sie tam z krk jest naprawde trudno no i 2 przesiadki gwarantowane. Polecam to miasto zaglebie produkcji chyba wszystkiego a zwlaszcza elektroniki:)
suavec 2008-02-22 22:56   
suavec - Profil suavec
tos: Ciekawe... Shenzhen? Na pewno uda im się to lepiej zapełnić niż PEK, hehe! :D LH lata np. do Guangzhou (Kanton), też obok HKG, ale to tylko międzylądowanie w drodze do Manili i generalnie zawsze jest full. Jednakże LOT musi zacząć traktować krajówki i połączenia europejskie jako dolotki do dalszych lotów z WAW - złapałby nieco PAX'ów.
suavec 2008-02-22 22:35   
suavec - Profil suavec
To prawda, HKG to też dobra destynacja i połączenia dalej m.in. do AU i NZ - szczególnie teraz gdy mamy chińskich przewoźników w Star Alliance.
SIN i BKK są obstawione ale to ciągły rozwój, a ekspansja Star Alliance też wskazana - tym bardziej, że czasem trudno o miejsca. Do HKG z MUC często lata 1/3 ku uciesze PAXów, bo są miejsca do leżenia w economy :)
tos 2008-02-22 22:34   
tos - Profil tos
Wiza do Chin jest dla Polakow darmowa i nie ma nigdy zadnych problemow z otrzymaniem jej. Obywatele innych krajow czesto musza placic sporo $$$ zeby ja otrzymac. Lot planuje loty do Shenzhen, to 10-milionowe miasto jest bardzo blisko Hong Kongu, a nie ma tam jeszcze zadnej linii Star Alliance.
lmajchrowski 2008-02-22 21:01   
lmajchrowski - Profil lmajchrowski
Nie wiem czemu LOT nie atakuje HKG przeciez to jest jeden z najbardziej obleganych portow i stolica biznesu w Azji. Poza tym latajac do Chin trzeba miec wize a to jest troche klopotu a do HKG nie trzeba i wlasnie tam sie robi biznes bo wiekszosc firm ma tam swoje biura i bez problemu mozna wszystko zalatwic. Mowie to z wlasnego doswiadczenia ale czas pokaze jak bedzie.
tos 2008-02-22 19:17   
tos - Profil tos
Na lotach do Chin mozna sporo zarobic na cargo, wiec moga byc oplacalne nawet jesli nie sa do konca wypelnione. Pasazerowie maja mniejszy limit bagazu niz do USA, tak wiec jest wiecej miejsca na cargo. Poza tym taryfy do Azji sa drozsze niz do USA. SIN/BKK sa juz dosyc dobrze obstawione przez przewoznikow Star Alliance. SAS nie wytrzymal konkurencji i musial zrezygnowac z jednego z tych lotnisk i przebukowac pasazerow na loty Swiss.
suavec 2008-02-22 18:50   
suavec - Profil suavec
Nie rozumiem dlaczego LOT zdecydował się na PEK...? To tak w kontekście Olimpiady, żeby ładnie brzmiało czy faktycznie przebadali, że jest zapotrzebowanie? Notabene to miało być zapełnione tylko z WAW czy z innych miast też (krajówek i innych europejskich, do których LOt lata)? LOT ostatnio ma promocje tylko WAW-[reszta świata] - w ten sposób nie wróżę niczego dobrego... a szkoda.

PS. Dziwię się, że po otwarciu możliwości LOT nie otworzył WAW-SIN albo WAW-BKK. Największe huby przesiadkowe - tylko się dogadać z jakimś partnerem Star Alliance na cod-share dalej. Czysty interes! a potem można sobie i Pekin otwierać.
hamburg 2008-02-22 09:20   
hamburg - Profil hamburg
marqoos_pl: no srednio 80 osob na kazdym locie ;-)
marqoos_pl 2008-02-21 23:18   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
i ciekawe, kto będzie do Chin LOT-em latał, jak ma tyle innych (lepszych) opcji do wyboru...
hamburg 2008-02-21 22:46   
hamburg - Profil hamburg
szot: no to lepiej nie mow....chcem (i pewnie inni tez) zebyc zostal tutaj wsrod nas ;-)
szot 2008-02-21 22:45   
szot - Profil szot
hamburg: ja wiem, ale nie powiem, bo wtedy za pomocą takich słów jakie bym użył od razu dostałbym bana od Admina trafiłbym w zaświaty, hihi
hamburg 2008-02-21 22:39   
hamburg - Profil hamburg
ja naprawde nie rozumiem...czemu inni potrafia otwierac nowe kierunki a takie LOT nie moze nawet lotow do PEK zapelnic.....
marian 2008-02-21 22:03   
marian - Profil marian
Władze Republiki Chińskiej (Tajwanu) uznają Nanjing za stolicę całego kraju.
Zespół miejski liczy - 5,1 mln mieszkanców, więc chyba bedzie troche paxów :)
miras 2008-02-21 21:30   
miras - Profil miras
szot: pewnie w Chinach :)
szot 2008-02-21 21:27   
szot - Profil szot
ojej, a gdzie to leży?
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy