Bliżej Świata: Tel Awiw

Bliżej Świata: Tel Awiw Tel Awiw jest drugim największym miastem w Izraelu. Leży na nadmorskiej równinie Szaron. Choć stolicą Izraela jest Jerozolima, z uwagi na jej niewyjaśniony status i podział pomiędzy Izrael i Autonomię Palestyńską, wiele ambasad oraz ważnych instytucji mieści się właśnie w Tel Awiwie. To też główne centrum finansowe i kulturalne Państwa Izrael.Pełna miasta nazwa brzmi...
22/03/2015 15:03   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
solokhumbu 2015-03-25 17:04   
solokhumbu - Profil solokhumbu
Mietek: zgoda: It/Esp/Gr SĄ tańsze od Izraela. Ale nawet tam da się znaleźć coś w rozsądniejszych cenach. Ja do południowego (tego od strony Jaffy) krańca plaży miałem z miejsca zawaterowania może 10, może 12 minut, więc OK (choć akurat na plaży byłem tylko na spacerze, nie plażuję :P - podałem tylko po to, abyś wiedział +/- gdzie spałem - jakby na uboczu dzielnicy Neve Tzedek.
Owszem - hummus był za jakieś 18 czy 19 ILS (cirka 5 Eur), ale full obiad to koszt kilkukrotnie wyższy...
To bodaj drugi (po Jaonii) najdroższy kraj Azji. Niestety... Pomijam oczywiście zupełnie inny temat, jakim jest apartheid wobec Palestyńczyków :(
mietek 2015-03-25 14:38   
mietek - Profil mietek
@solokhumbu: no nie wiem: piwo w barze to kurde minimum z 15-18 zł:( Toż to w Irlandii można taniej dostać:) Ja akurat hotel miałem opłacony ale te takie w okolicy plaży to minimum 150 USD za noc. Może bardziej na mnie zadziałał szok, bo nie wiedzieć czemu spodziewałem się, że nie będzie aż tak drogo. Jak dla mnie to Hiszpania, Włochy czy Francja tańsze są niż Izrael.
solokhumbu 2015-03-25 12:03   
solokhumbu - Profil solokhumbu
@mietek: może nie rożej, ale porównywalnie drogo. Wyjście do knajpy to >20 Eur, ale z drugiej strony można sobie zjeść coś na targu / w budce z shawarmą. Pytanie tylko, czy o to chodzi w podróży?
Zakwaterowanie? ja spałem za ok. 14 Eur, więc myślę, że cena nie powala. Hummus w Jaffie - ok. 5 Eur za uczciwą porcję... Nie są to więc ceny typu Ukraina / Bośnia / Macedonia, ale z drugij stronny: (jeszcze?) nie Norwegia :)
mietek 2015-03-25 11:39   
mietek - Profil mietek
Tel Awiw jest spoko tylko strasznie drogi niestety. Jest drożej niż w większości miast Europy zachodniej.
gość_49cbe 2015-03-22 19:41   
gość_49cbe - Profil gość_49cbe
Ten kraj jest swój dla swoich.
gość_76488 2015-03-22 18:37   
gość_76488 - Profil gość_76488
Pierwszy raz do Izraela przyjechałem z Egiptu, po niemal roku spędzonym w Kairze. Zmęczony egipską egzotyką, w Izraelu poczułem się jak w Europie. Ten kraj da się lubić. Jednocześnie jest egzotyczny i swój. Więcej o tym: zobacz link
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy