Legia poleciała z Radomia. Powodem przepustowość Lotniska Chopina

Legia poleciała z Radomia. Powodem przepustowość Lotniska Chopina Legioniści udali się w podróż z Radomia, choć pierwotnie zamierzano wykonać czarter z Lotniska Chopina w Warszawie. Okazało się to niemożliwe z uwagi na ograniczoną przepustowość stołecznego portu we wczesnych godzinach porannych i brak wolnych slotów lotniskowych do wykorzystania przez Legię Warszawa, poinformował serwis "Legioniści.com". Obłożenie Lotniska Chopina w...
26/07/2023 10:32   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
jsg 2023-08-07 11:07   
jsg - Profil jsg
Czekam na odpowiedź.
jsg 2023-08-04 14:19   
jsg - Profil jsg
Na jakiej podstawie wyciągasz takie wnioski, że lot o 06:30 z Modlina jest niekorzystny, a lot z Radomia o 6 rano już tak? Byłeś w komisji organizacyjnej czy może rozwialeś z przedstawicielami klubu, skoro twierdzisz, że nie lubia latać z zatłoczonego Modlina. I czy Modlin jest aż tak zatłoczony o 06:30?
krzysiekl 2023-08-04 12:27   
krzysiekl - Profil krzysiekl
jsg, wpisałem, że "możliwe". Wniosek można wyciągać choćby po tym, że właśnie z Radomia polecieli. Wpisałem tez kilka powodów dlaczego Radom był lepszy od Modlina albo lot lotu wieczorem z Okęcia.
Pewnie, jest też możliwe, że ktoś ich do lotu z Radomia zmusił, ale to jest na prawdę bardzo mało prawdopodobne.
Lot o 6:30 z Modlina to byłoby przebijanie się przez zatłoczone lotnisko.
Lot o 23 z Okęcia był niekorzystny czasowo.
usuniety 2023-08-04 11:54   
usuniety - Profil usuniety
no cóż krzysio dalej udaje, że legia nie ma układów z Ministerstwem Sportu? Krzysiu tłumaczę ponownie, zapytaj wujka google: "legia podpisała umowę z ministerstwem sportu" i wówczas możesz bredzić jak to wszyscy komentujący snują teorie spiskowe. Ni z gruszki, ni z pietruszki polecieli z Radomia zamiast z Chopina, na dodatek nie wiadomo po co ogłosili to na całą Polskę z fałszywym komentarzem o braku przepustowości Chopina, a za 2-3 dni podpisali umowę z Bortniczukiem?
jsg 2023-08-04 10:53   
jsg - Profil jsg
Odpowiedz proszę na pytanie z mojego poprzedniego postu: Sam napisałeś, że 'a nie lubią latać z zatłoczonego Modlina." Pytałeś ich o to czy nie lubia latać z zatłoczonego Modlina?
krzysiekl 2023-08-04 10:26   
krzysiekl - Profil krzysiekl
btw ja w takiej sytuacji (lot o 6:30 rano i chęc uniknięcia zmęczenia w kolejnych dniach) poszukałbym noclegu koło lotniska. Więc może tak zrobili. Byłoby to także zdecydowanie lepsze niż lot nocny.
Zwracam tez uwagę, że róznica czasu z Kazachstanem oznacza, że może być warto już wczesniej zacząć się przestawiać na wcześniejsze wstawanie. Dlatego lot wcześnie rano był lepsze od lotu w nocy także z tego powodu.
krzysiekl 2023-08-04 10:16   
krzysiekl - Profil krzysiekl
nie jestem "Zwolennikiem Radomia" gdyż uważam, że to lotnisko nie jest potrzebne na tyle by uzasadniać poniesione koszty.
Natomiast CPK jest najlepszym rozwiązaniem problemu przepustowości lotnisk w aglomeracji warszawskiej i nie jest to tylko moje zdanie ale także wielu ekspertów - ja tylko za nimi powtarzam. Zwracam uwagę na raporty IATA, albo Stowarzyszenia Integracji Stołecznej Komunikacji (z roku 2010, więc to nie PiS wtedy rzadził).

Widzę, że nie jesteście w stanie się pogodzić z faktem, że ktoś wolał polecieć z pustego lotniska zamiast tłoczyć się z przepełnionym Modlinie.
Nie raz już tu pisałem, że wyrażam tylko swoje opinie, które opieram na informacjach z różnych źródeł, nie mam z nikim w lotnictwie nic wspólnego.
Dopóki nie przeczytam rzetelnych informacji, że ktoś ich "zmusił to lotu z Radomia" to uznaję, że chcieli lecieć z Radomia bo z jakiegoś powodu im to odpowiadało.
Przesadzacie z tą nagonką, robicie piaskownicę z tego portalu.
usuniety 2023-08-04 08:00   
usuniety - Profil usuniety
Udzielający się tu kszysiekl, gorliwy zwolennik CPK, Radomia, popularyzator opinii Horały i PPL nadal nie odpowiedział na pytanie czy działa w czynie społecznym, czy też czasem nie jest na etacie w PPL, LOT czy innej spółce SK? Teorie spiskowe? Wpisz sobie: "Legia nawiązała współpracę z Ministerstwem Sportu" i się dowiemy dlaczego leciała z Radomia, a nie z Chopina czy Modlina? Wylatując z Chopina o 23 to zarwaliby noc, a do Radomia na 6 rano to niby prosto z łóżek w piżamach pojechali czy może jednak pobudka była o 2-3 w nocy? Poczytaj sobie komentarze kibiców na temat tej współpracy z Bortniczukiem.
jsg 2023-08-02 10:26   
jsg - Profil jsg
To, że odlecieli z Radomia, nie przesądza o tym, że była to najlepsza opcja. Sam napisałeś, że 'a nie lubią latać z zatłoczonego Modlina." Pytałeś ich o to czy nie lubia latać z zatłoczonego Modlina?
krzysiekl 2023-07-31 13:22   
krzysiekl - Profil krzysiekl
jsg polecieli z Radomia. Za pewne wybrano najlepszą opcję jaka była dostępna.
Co to za głupie insynuacje, że my lepiej wiemy skąd chcieli lecieć? po co teorie spiskowe?
jsg 2023-07-31 13:04   
jsg - Profil jsg
A skąd wiesz, że nie woleli by odlecieć z Modlina? Rozmawialeś z nimi?
krzysiekl 2023-07-31 10:45   
krzysiekl - Profil krzysiekl
jsg, co lepszego, poza odległością, byłoby w Modlinie? (a i tak nie wiemy z którego miejsca wyjeżdżali)

Możliwe, że na tą decyzję wpłynęło że Radom to puste lotnisko, a nie lubią latać z zatłoczonego Modlina.
To, że ich samolot musiał kilkanaście godzin stać na płycie lotniska też mogło mieć znaczenie.
jsg 2023-07-31 10:31   
jsg - Profil jsg
Modlin byłby zdecydowanie lepszą opcją dla nich niż Radom. Nie rozumiem dlaczego nie mogli skorzystać z Modlina, skoro start z Okęcia nie był mozliwy?
krzysiekl 2023-07-31 09:53   
krzysiekl - Profil krzysiekl
miało być: nie wiem jak z miejscami postojowymi w Modlinie (dostępność i cena).
krzysiekl 2023-07-31 09:53   
krzysiekl - Profil krzysiekl
air, dlaczego mieli zarywać noc jak mogli wylecieć rano?
Modlin jest zatłoczony, dodatkowo ich samolot stał na lotnisku prawie 10h - nie wiem jak z miejscami postojowymi w Radomiu (dostępność i cena).
W Radomiu mieli obsługę VIP: lotnisko prawie tylko dla nich (godzinę później lot LOTu)

Nie ma sensu przeginać z teoriami spiskowymi.
usuniety 2023-07-29 13:14   
usuniety - Profil usuniety
Ktoś pyta ile legia dostała kasiorki za promocję Radomia? A co z "redaktorami", którzy bezkrytycznie powielają te newsy, podobnie jak te o liczbie pasażerów, które ogłasza rzecznik PPL? Lot do Kazachstanu 7-8 godzin? To co za problem wystartować o 23:00 z Chopina, wylądować o 7:00 naszego czasu czyli o 11:00 miejscowego? Modlin już zaorali i jedyna alternatywa to Radom? Czy jednak był deal, wy lecicie z Radomia, Ministerstwo Sportu pomyśli ...?
krzysiekl 2023-07-28 15:24   
krzysiekl - Profil krzysiekl
lyngbyvejm, kolejnym argumentem są warunki w Radomiu, wcale nie musiały być wyjątkowe. Po prostu to pustawe lotnisko, mieli jakby usługę premium. Modlin o tej porze jest raczej zatłoczony, a nie wiem czy tam jakąś ścieżkę VIP mają (i ile za nią chcą).

co do czasu przejazdu to z Łazienkowskiej do Modlina szybciej, chyba, ze są to godziny szczytu, wtedy czas przejazdu jest podobny.

btw samolot którym lecieli przyleciał dzień wczesniej ok 15 czyli długo stał. to też może być argument za Radomiem .
lyngbyvej 2023-07-27 09:29   
lyngbyvej - Profil lyngbyvej
Z Lazienkowskiej (pewnie tam mieli zbiorke) do Modlina - 44 minut; do Radomia - 82 minut.
Nie od czas dojazdu chodzilo...

Rzad tez nie ma nic do tego. Wlascicielem Legii jest biznesmen Dariusz Midouski.

Mysle, ze Radom jest tak zdesperowany, ze zaoferowal Legii super warunki. Po kosztach, byle o nim mowiono w pozytywnym kontekscie.
espenkruger 2023-07-26 17:39   
espenkruger - Profil espenkruger
Ile Legia dostała kasiorki na promocję Radomia?
krzysiekl 2023-07-26 14:07   
krzysiekl - Profil krzysiekl
solokhumbu, a może klient wolał z Radomia?
może WMI były też problemy z przepustowością?
czas dojazdu to zależy skąd, z południowych dzielnic Warszawy jedzie się tyle samo do RDO co do WMI.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy