Ryanair planuje dalszy rozwój w Polsce ale nie wejdzie na nowe lotniska

18 października 2023 08:55
Irlandzki niskobudżetowy przewoźnik planuje dalszy rozwój w Polsce, powstaje nowy hangar serwisowy i centrum symulacyjno-treningowe. Wyklucza jednak wejście na polskie lotniska, z których jeszcze nie lata. Przynajmniej w ciągu najbliższych 2-3 lat.
Reklama
Polska jest dla irlandzkiego przewoźnika jednym z kluczowych rynków. Obecnie linia kończy we Wrocławiu budowę drugiego hangaru dla serwisowania samolotów, natomiast w Krakowie powstaje centrum symulacyjno-treningowe. Ponadto Ryanair wyklucza obecnie pojawienie się na kolejnych polskich lotniskach. Zielona Góra i Radom, ponieważ to jedyne lotniska w Polsce, gdzie irlandzka linia nie jest obecna, musi więc na Ryanaira jeszcze poczekać.
- Polska jest jednym z najważniejszych rynków dla Ryanaira. Rozwijamy się tutaj bardzo dynamicznie. W tej chwili ma już 37 proc. udziału rynkowego, co czyni nas największym przewoźnikiem w Polsce. Cały czas mamy apetyt na dalszy rozwój i mamy tutaj potencjał, z którego chcemy skorzystać. W tym momencie latamy z trzynastu lotnisk w Polsce i nie planujemy uruchomienia kolejnego lotniska. Natomiast jesteśmy bardzo dynamiczni i bardzo elastyczni. Kto wie, czy za 2-3 lata nie pojawią się kolejne lotniska w naszej ofercie z Polski - powiedziała cytowana przez bankier.pl Alicja Wójcik-Gołębiowska, Country Manager CEE & Baltics w Ryanair.

- Obecnie finalizujemy umowy dotyczące budowy centrum symulacyjno-treningowego. Osiągnięcie pełnej zdolności operacyjnej planujemy w 2025 roku. To jest inwestycja o wartości około 600 mln zł i jest to największa tego typu inwestycja Ryanair w Europie Środkowo-Wschodniej. Dziennie będzie mogło szkolić się 500 osób. We Wrocławiu mamy centrum serwisowe naszych samolotów. Tam jest jeden hangar i w tej chwili kończymy budowę drugiego hangaru. Wartość inwestycji to 300 mln zł. Dodatkowo we Wrocławiu mamy też nasze centrum IT – Ryanair Labs. Jedno z trzech centrów IT Ryanair w Europie - dodaje.


Według danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego w pierwszym półroczu 2023 roku najwięcej pasażerów w Polsce przewiózł właśnie Ryanair, który przewiózł 7,6 mln osób. Na drugim miejscu znalazły się Polskie Linie Lotnicze LOT z liczbą 5,3 mln obsłużonych pasażerów, natomiast na trzecim Wizz Air. Z usług węgierskiego przewoźnika skorzystało 4,7 mln osób.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy