Paliwowe czarne wizje O'Leary'ego

Paliwowe czarne wizje O'Leary'ego O'Leary czeka z niecierpliwością na wyższe ceny paliwa. Mają one doprowadzić konkurencję do bankructwa - prognozuje w wywiadzie dla dziennika "The Sun" Michael O'Leary szef irlandziej taniej linii lotniczej Ryanair. Pierwszy według niego zbankrutuje SkyEurope. Szef irlandzkiej linii jednocześnie zapewnia, że jego linia na podstawie umów hedgingowych do końca marca...
07/11/2007 18:00   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
szot 2007-11-08 16:23   
szot - Profil szot
piotrekch: cieszę się, że nie tylko ja tak myślę - człowiek ma jakąś manię - może ma i w tym interes, bo jak teoretycznie linie padą a o pozostanie na polu walki to będzie mieć monopol i dopiero podyktuje ceny i będą pomiatać pasażerami już dowoli a co niewygodnych wykopywać w trakcie lotu...
chris 2007-11-08 16:00   
chris - Profil chris
dannyboy : publikuja raczej dane finan sowe tzn zysk , strata, ilosc przewiezionych pasazerow. Nie sadze aby ujawniali umowy handlowe ze swoimi partnerami. Pozatym nie wszystkie firmy lotnicze sa spolkami gieldowymi. O'Leary mogl wiec mowic o Sky ze padnie bo widzi ze firma przynosi straty a nie dlatego ze ma duza cene na paliwo lotnicze.
piotrekch 2007-11-08 15:53   
piotrekch - Profil piotrekch
O'Leary - ten człowiek jest nienormalny i niezrównoważony. Pozamykać takich w domach bez klamek.
yannkes 2007-11-08 14:48   
yannkes - Profil yannkes
szybcy jak blyskawica :) juz kupilem 3 bilety :)
adamlubin 2007-11-08 14:38   
adamlubin - Profil adamlubin
Yannkes: chyba w tym samym czasie dalismy info o promocji :) no i tak jest jeden kierunek z PL
adamlubin 2007-11-08 14:36   
adamlubin - Profil adamlubin
hej, dostałem meila od FR i nowa promocja będzie chyba po 0,01 :) ale kierunki nie z polski
yannkes 2007-11-08 14:34   
yannkes - Profil yannkes
wlasnie otrzymalem maila od fr ze wprowadzili na pewnych kierunkach bilety za free... z pl tylko rze-brs, szkoda ze tak malo ale zawsze cos...
aynis 2007-11-08 14:28   
aynis - Profil aynis
Apropo jeszcze wczorajszego odpadajacego silnika, link do zdjec: zobacz link
pikus 2007-11-08 11:35   
pikus - Profil pikus
no tak, wizz rozwija polaczenia, ale kaski nie zarabia wcale, to dlugo nie potrwa, O'Leary ma racje....
wiperek 2007-11-08 11:29   
wiperek - Profil wiperek
Czy ktoś mi wytłumaczyć dzisiejszy rejs na stronie zobacz link wylot z Warsawy do Marrakechu o godz.11.30 numer rejsu LO 7399. Od kiedy charter LOTu lata do Maroka ? Jednorazowo ? Czy dla jakiś biur podróży ? Ktoś wie ?
dannyboy 2007-11-08 10:53   
dannyboy - Profil dannyboy
Chris: większość linii to spółki giełdowe, które publikują takie informacje.

Co do ceny w petrolocie: ona zawiera te wszystkie podatki (akcyza, vat, paliwowa) później linia dostaje zwrot z budżetu.

Cena w petrolocie dotyczy właściwie sektoru private aviation
hamburg 2007-11-08 09:21   
hamburg - Profil hamburg
Stenus: A FR znowu mial taka akcje? Ja jakos nie mam szczescia do dych super promocji. Moj najtanszy bilet w FR byl za 10€ + oplata za VISA tej jesieni jak lecialem LBC-NYO.
Jakos mi sie wydaje ze Niemcy to za bogaty kraj zeby dac takie promocje.
chris 2007-11-08 09:03   
chris - Profil chris
Ciekawe skad ten wizjoner wie ile placi za paliwo konkurencja ...
humbak 2007-11-08 00:30   
humbak - Profil humbak
Dobrej dobre. Tez ide spac, bo czeka mnie tylko 5 godzin snu... Ale wyspie sie w Walencji. :o) Oczywiscie wspominajac cudowne zapachy paliwa FRajana. :o)
Cezary 2007-11-08 00:23   
Cezary - Profil Cezary
Dobrej nocy wszystkim (stenus i aynis szczególnie) życzy Cezary
humbak 2007-11-08 00:15   
humbak - Profil humbak
aYYYnis: No to rzeklbym, ze jestes dosyc blisko fizycznie w tej chwili. :o) hihihi Ale rozmijac to my sie umiemy... Ehhh. Gdzie ja bede za tydzien? Aha, bede lecial z Cagliari do Kijowa...
humbak 2007-11-08 00:12   
humbak - Profil humbak
Cezary: Hostel 12.50 GBP (+1 EUR booking fee online), a pociag Stansted Airport-Harlow Town zalezy od tego, o ktorej wracasz na lotnisko. Jesli pzred 9:30, to placisz dwa pojedyncze, czyli 2x5,50 GBP, ale jesli wracasz na lotnisko po 9:30 to kupujesz Saver Return za .. 6,50 GBP w obie strony. Taki system cenowy National Rail... Ja niestety mam pociag powrotny dzis w nocy o 5:24, zeby zdarzyc (bede mial tylko 10 min do zamkniecia odprawy!), wiec placilem stawke najwyzsza. Ale nie chce spac na lotnisku. Skoro zaplacilem za cala podroz lotnicza po 0,01 euro...
aynis 2007-11-08 00:05   
aynis - Profil aynis
stenus: pozdrowienia z Londynu :)) Ja na STN będę dokładnie za tydzień, w tym samym kierunku co Ty nawet, bo do Porto i również za 0,01GBP!
humbak 2007-11-08 00:05   
humbak - Profil humbak
Cezary: Ale wlasnie placisz za co chcesz we FRajanie. Jalbo nie chcesz. hihih Zrozum mnie - ja jestem fanem Swissa i linii Star Alliance, ale one nie zaoferuja mi tego, co daje mi FRajan - zwiedzanie Europy za grosze (doslowne) i latanie samolotem dla przyjemnosci ot tak sobie. Ale wiem, ze musze sie dostosowac, aby mnie taki FRAjan "wypiescil", czyli leciec z podrecznym, odprawiac sie online (juz niedlugo), etc. Przystosowuje sie, latam i jestem zadowolony, bo sa fantastycznie punktualni! (No dzis w Shannon rejs do Liverpoolu byl opozniony 12 godzin, bagatelka, bo z Girony sie opoznil). I mam nadzieje, ze nie zapesze, bo jutro mam znow ichnia skladanke i jeszcze ze Spanairem.
Cezary 2007-11-07 23:55   
Cezary - Profil Cezary
kochany stenus: ile zapłaciłeś za hostel w harlow ? Jaki był dojazd i ile kosztował ?
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy