Tarcza dla polskich lotnisk: Opóźniona i za skromna

Tarcza dla polskich lotnisk: Opóźniona i za skromna  Jutro (22.08) minie równo trzy miesiące od konferencji, na której wiceminister infrastruktury Marcin Horała poinformował o przygotowywaniu rozporządzenia w sprawie sposobu i trybu rozliczania i dokumentowania kosztów utrzymania minimalnej gotowości operacyjnej lotnisk. Pusty terminal Lotniska Chopina, który stanowił scenerię dla wygłoszonego...
21/08/2020 11:15   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_896a1 2020-08-27 12:49   
gość_896a1 - Profil gość_896a1
@gość_03a23: tak
gość_03a23 2020-08-26 21:03   
gość_03a23 - Profil gość_03a23
gość_61de6: Tylko potencjał na jazdę komunikacją miejską jest prawie wszędzie, a na lotnisko maksymalnie w 7-8 miejscach. Po co dopłacać do bardzo nierentownych portów? Czy Lublin z lotniskiem rozwija się lepiej niż Kielce bez?
gość_61de6 2020-08-25 12:58   
gość_61de6 - Profil gość_61de6
Akurat lotniska to taka sama infrastruktura co dworzec kolejowy czy autobusowy, więc nie rozumiem oburzenia że mamy za dużo lotnisk w Polsce. To trochę tak jakby powiedzieć, że mamy za dużo dworców kolejowych czy przystanków autobusowych. Przed pandemią małe lotniska miały szansę się rozwijać aby umożliwić podróże głównie dla lokalnych mieszkańców. W tym momencie, gdzie siatka połączeń topnieje a przewoźnicy planują utrzymywać się głównie na dużych lotniskach, szanse na ten rozwój w niedalekim czasie są już niewielkie. Niestety.
gość_ac6da 2020-08-23 12:21   
gość_ac6da - Profil gość_ac6da
Jeśli rzeczywiście " MI chce doprowadzić do upadku słabszych portów, co ułatwiłoby urzędnikom ministerstwa opracowanie dawno zapowiadanego, nowego programu rozwoju sieci lotnisk w Polsce." to oznaczałoby, ze MI nie ma zielonego pojęcia o lotniskach, bo akurat najsłabsze żyły dzięki dopłatom udziałowców globalnie wielokrotnie większym niż ta kasa z MI i nie ma żadnego powodu, by uważać, że te dopłaty będą mniejsze. Poza tym akurat "zestaw obowiązkowy" połączeń Ryana sprzedaje się przyzwoicie , a na najsłabszych lotniskach nigdy nie było wiele połączeń niż ten "zestaw obowiązkowy", a zatem może się okazać, że najsłabsze lotniska mają najmniejsze spadki.
lysypiotr76 2020-08-23 00:02   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Obiecanej pomocy dla polskich lotnisk na razie nie widać. Za to kolejne miliony złotych inwestowane są w lotnisko w Radomiu.
gość_c2e76 2020-08-21 18:34   
gość_c2e76 - Profil gość_c2e76
W Polsce w dalszym ciągu jest za dużo lotnisk pasażerskich. Wystarczy lotnisko w Krakowie Gdańsku Katowicach i Poznaniu. Mam cichą nadzieje, że CPK zweryfikuje ilość lotnisk i same zaczną się likwidować bo ich utrzymanie nie będzie celowe.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy