LOT: Mikosz zamknął usta pilotom

LOT: Mikosz zamknął usta pilotom Prezes Polskich Linii Lotniczych LOT, Sebastian Mikosz w wewnętrznym komunikacie zabronił pilotom przewoźnika jakichkolwiek medialnych wypowiedzi na temat katastrofy Tu-154 pod Smoleńskiem. "W obliczu ogromnej tragedii - katastrofy rządowego samolotu TU-154 w dniu 10 kwietnia 2010 - bardzo proszę wszystkich pracowników o nieudzielanie komentarzy do mediów", taki...
29/04/2010 09:46   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
marlot 2010-05-06 23:34   
marlot - Profil marlot
Powrot do przeszlosci.
Zakazy juz byly lansowane w tym kraju.
Witaj Komuno
mariusz1969 2010-05-01 19:47   
mariusz1969 - Profil mariusz1969
Prezes ma zawsze racje, jak nie ma racji to też ma rację!!!!
tomcat_bzg 2010-05-01 17:09   
tomcat_bzg - Profil tomcat_bzg
Obawiam się ogólniejszych konsekwencji takich rozszerzających interpretacji. Jeżeli wypowiedź będzie sygnowana: pan X, pilot LOT-u, to OK, prezes może sobie nakazywac co chce. Ale jeżeli w wypowiedzi nie ma powoływania się na firmę, w której się pracuje to nie zgadzam się
marecki 2010-05-01 16:52   
marecki - Profil marecki
tomcat_bzg: zgadza się, chociaż w kontekście tej sprawy, mimo że nie dotyczyła LOTu, było z góry wiadomo, że jeśli dziennikarze będa pytać pracowników firmy, to nie dlatego że bedą chcieli mieć opinie p. X na temat katastrofy, tylko dlatego że bedą chcieli mieć opinię pilota PLL LOT, pana X. Trudne byłoby więc rozdzielenie tych dwóch sfer i stąd decyzja prezesa zapobiegająca problemom o ktorych wspomnial marqoos była słuszna.
tomcat_bzg 2010-05-01 16:15   
tomcat_bzg - Profil tomcat_bzg
Zgadzam się pod warunkiem, że wypowiedź dotyczy własnej firmy. Jeżeli łącznie spełnione są 2 warunki: 1) wypowiedź nie dotyczy własnej firmy; 2) pracownik wypowiada się jako osoba prywatna a nie jako przedstawiciel firmy to upieram się przy swojej poprzedniej wypowiedzi
marqoos_pl 2010-05-01 15:48   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Wg. mnie jest to sluszna decyzja prezesa. Wiele korporacji ma taka polityke i od tego maja specjalne osoby (zazwyczaj rzecznik prasowy). Wiadomo wtedy, kto i co powiedzial, na czym opieral swoja osady i w przypadku jakichs nieprawidlowosci, jakie konsekwencje za to moze poniesc... A tak, to kazdy moze powiedziec 'cokolwiek' (nie zawsze z sensem), a potem bedzie ktos 'z gory' musial to wyjasniac lub odkrecac (slusznie lub tez nie).
tomcat_bzg 2010-05-01 15:43   
tomcat_bzg - Profil tomcat_bzg
Dziwi mnie to o tyle, że katastrofa nie dotyczy LOTu. Zakaz wypowiadania się na ten temat odbieram więc jako złamanie konstytucyjnej zasady wolności wypowiedzi
aarrkkoo 2010-04-29 18:12   
aarrkkoo - Profil aarrkkoo
Bardzo dobrze, tak powinno byc. To jest normale, ze firma nie chce, aby jej pracownicy snuli jakies swoje teorie na taki temat i w dodatku dzieli sie tymi teoriami/spostrzezeniami nieoficjalnie z mediami.
admin 2010-04-29 12:57   
admin - Profil admin
Z zamykaniem ust to raczej nic wspolnego nie ma. Kazda firma ma polityke kontaktow z mediami i troche dziwne bylo ze kazdy pilot mogl sie wypowiadac bez zadnej zgody pracodawcy. Od kontaktow jest rzecznik prasowy a rozmowa z pracownikami musi byc za zgoda i wiedza pracodawcy... takie sa standardy w korporacjach. I chyba sluszne.
bezcen 2010-04-29 11:27   
bezcen - Profil bezcen
ja również mam dość tematu tej katastrofy 1000ce wersji spekulacji i wydarzeń, szukanie sensacji po co ? ... poczekajmy na oficjalne ostateczne wyniki śledztwa , co do decyzji Mikosza nie oceniam jej ...
gruszkatt 2010-04-29 11:02   
gruszkatt - Profil gruszkatt
mnie to juz nie obchodzi, mam juz dosyc takiej zaloby, moge wytrzymac tylko przez tydzien
marecki 2010-04-29 09:50   
marecki - Profil marecki
I bardzo dobrze; po pierwsze poprosił jak jasno wynika z zacyt. pisma a po drugie dziennikarze potrafią "nękać" do upadłego żeby tylko wyciągnąć jakieś quasi-sensacyjne rewelacje i potem podać to we własnym sosie ; przypomne tylko nieautoryzowane wywiady w stylu "Latanie nad Atlantykiem stałoi się koszmarem"
wojtek 2010-04-29 09:50   
wojtek - Profil wojtek
Nie tylko w Locie coś takiego miało miejsce. W mojej "firmie" także został postawiony zakaz wyrażania swoich opinii na temat katastrofy.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy