Wizz Air: Warszawa - Genua od 1 maja 2025 r.

15 października 2024 09:51
1 komentarz
Na dzisiejszej (15.10) konferencji prasowej w Warszawie József Váradi, prezes Wizz Aira podsumował sytuację firmy oraz zapowiedział ulokowanie kolejnego samolotu na Okęciu i otwarcie nowego kierunku z Lotniska Chopina.
Reklama
1 maja 2025 r. ruszy nowy kierunek Wizz Aira z Warszawy. Przewoźnik uruchomi połączenie do Genui. Jednocześnie na Okęciu pojawi się na stałe 13. samolot linii znad Dunaju. Niemniej w sezonie Zima '24/25, czyli od 27 października 2024 r. do 29 marca 2025 r. przewoźnik budżetowy zaoferuje 41 kierunków docelowych, w tym dwa nowe tj. Mediolan i Kiszyniów. W porównaniu do poprzedniego okresu zimowego zabraknie Agadiru, Akaby, Birmingham, Paryża Charles De Gaulle (w siatce pozostaje Paryż Orly) i Göteborga.

Pomimo zredukowanej liczby portów Wizz Air w trakcie pięciu zimowych miesięcy udostępni do sprzedaży 2,3 mln foteli, co stanowi wzrost o 19 proc. w stosunku do sezonu Zima '23/24. Znacząco rośnie też liczba foteli na połączeniach z Warszawy m.in. do Tel-Awiwu, Neapolu, Liverpoolu, Katanii i Funchal.

Zwiększona liczba lotów:
  • Warszawa – Mediolan Bergamo: z 12 do 14 lotów
  • Warszawa – Barcelona: z 11 do 14 lotów
  • Warszawa – Kopenhaga: z 9 do 11 lotów
  • Warszawa – Malaga: z 5 do 7 lotów
  • Warszawa – Mediolan Malpensa: z 5 do 7 lotów
  • Warszawa – Sztokholm Skavsta: z 5 do 7 lotów
  • Warszawa – Tel Awiw: z 5 do 7 lotów
  • Warszawa – Walencja: z 3 do 4 lotów
  • Warszawa – Leeds: z 2 do 3 lotów
  • Warszawa – Olbia (Sardynia): z 2 do 3 lotów
Natomiast Wizz Air mniej siedzeń zaoferuje do Kutaisi, Reykjaviku, Bari i Larnaki. Nadal najpopularniejszym kierunkiem z Warszawy Wizz Aira będzie Londyn Luton, który skupi prawie 200 tys. foteli, czyli 8 proc. wszystkich.

Váradi podkreślał, że jego firma musi mierzyć się z wymagającym otoczeniem rynkowym. Za główne wyzwania szef Wizz Aira uważa ograniczenia w łańcuchu dostaw, niewydolność agencji kontroli ruchu lotniczego w Europie i konflikty zbrojne w Ukrainie i na Bliskim Wschodzie. Natomaist Polski rynek jest dla Wizz Aira ciągle historią sukcesu.
- Polska jest jednym z głównych rynków Wizz Aira, a inwestycje pozwoliły na zapewnienie 20 proc. średniego wzrostu na tym rynku, na którym jesteśmy drugą linią lotniczą. W 2024 r. przewieziemy z Warszawy 4,8 mln pasażerów, co oznacza wzrost o 60 proc. w stosunku do liczb sprzed pandemii COVID-19
- powiedział József Váradi, prezes Wizz Aira.

Obecnie linia znad Dunaju utrzymuje w Polsce pięć baz, a na Lotnisku Chopina na stałe 12 airbusów (sześć A321ceo i sześć A321neo). Pod względem liczby operacji i oferowanych miejsc w samolotach Wizz Air na Okęciu ustępuje tylko LOT-owi. Wizz Air zatrudnia w naszym kraju ponad 1,2 tys. pracowników.

Fot.: Materiały prasowe

Ostatnie komentarze

ec29 2024-10-15 18:23   
ec29 - Profil ec29
Dużo ciekawsze od Genui jest zwiększenie liczby lotów do Kopenhagi. LOT zupełnie nie potrafi zrobić różnicowania cen dla ruchu emigranckiego na trasach biznesowych, przykładem Kopenhaga, gdzie Wizz mając dwóch "konkurentów" (jeszcze SAS) robi co chce i mimo, że oni latają 6 razy dziennie.

Nie da się walczyć o rynek tak dużo dokładając do tanich przesiadek. Należy podnieść ceny za przesiadki i wprowadzić specjalną taryfę dla emigrantów (wliczony bagaż 23kg, mały na pokład, cena za bilet powrotny 399 - 599 zł).

Kopenhaga niedługo podzieli los Wiednia i stanie się byłym samograjem. A Wizz w 2025 prawdopodobnie będzie największą linią pod względem paxów z/do Okęcia. Co jest istotne, bo LOT z paxów z/do Okęcia finansuje deficytowych przesiadkowiczów.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy